Ticaret Bakanlığı’na bağlı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, üniversitelerin iletişim bölümlerini kapsayan “Tüketici Hakları” konulu Afiş Tasarım Yarışması düzenledi.Mehmet ÇETİNKAYA/ BURSA İNTERNET GAZETESİ (BİG)Bursa Ticaret İl Müdürü İsmail Aslanlar, YÖK’e bağlı üniversitelerin Görsel İletişim Tasarımı, Grafik Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, İletişim Bilimleri, Medya ve Görsel Sanatlar, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık vb bölümlerinde ön lisans, lisans veya yüksek lisans alanında eğitim alan üniversite öğrencilerini bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve özgün tasarımlar üretmesini teşvik etmek, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında “Tüketici Hakları” konulu Afiş Tasarım Yarışması düzenlendiğine dair paylaşımda bulundu.

İÇERİK TÜRKÇE OLACAK

Buna göre yarışmaya katılım tamamen ücretsiz olacak. Her öğrenci yarışmaya yalnız bir eserle katılabilecek. Tasarımı yapılan afişler 50×70 cm boyutlarında dikey formatta olacak.  Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel bir mesaj (başlık, slogan, vb.) kullanılacak ancak tüm sözel içerik Türkçe olacak. El çizimi ile üretilen tasarımlar değerlendirmeye alınmayacak.  Afiş tasarımları 3 farklı dijital dosya biçiminde (JPEG, PDF ve orijinal çalışma dosyası) taahhütname ve muvafakatname ile birlikte afisyarisma@ticaret.gov.tr ve e.vural@ticaret.gov.tr adreslerine WeTransfer ile dijital olarak ulaştıracak. Başvurular 28 Ocak 2022’de son bulacak.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi alacak İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi alacak

FORM ALINABİLECEK ADRESLER

Katılımcılar Ticaret Bakanlığı resmi internet sitesi http://ticaret.gov.tr adresinden ve Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü web sitesi https://tuketici.ticaret.gov.tr/ adresinden ayrıca https://www.facebook.com/etuketici/ ve https://twitter.com/etuketici  ile www.instagram.com/etuketici sosyal medya hesaplarında yer alan “6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve İkincil Mevzuatlar”, “Kurumsal Kimlik Kılavuzu”, “Katılım Formu ve Taahhütname”,  “Yarışma Şartnamesi” ve “Muvafakatname” ye ulaşabilir. Katılımcılar Eserleri ile birlikte “Katılım Formu ve Taahhütname” ile Muvafakatnameyi doldurmak ve eserlerini teslim etmek suretiyle başvuru yapabilecek.