Türkiye'nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden biri olan ve 25 milyon zeytin ağacına ev sahipliği yapan Manisa'da hasat başladı. Ancak şehir merkezindeki cadde ve park gibi kamu arazilerinde bulunan binlerce ağaçta yetişen tonlarca zeytin, toplanmadığı için her yıl heba oluyor. Vatandaşlar, hasat mevsiminde bu zeytinlerin büyükşehir veya ilçe belediyelerinin personelleri tarafından toplanabileceğini, sofralık veya yağlık olarak değerlendirilecek zeytinlerden elde edilen gelirin de dar gelirli ailelere ayni veya nakti yardım olarak dağıtılabileceğini belirtiyor.

TURGUTLU’DA HER YIL TOPLANIYOR                

Doktorun burnunu kırarak güvenlik görevlisini de darp eden şüpheli adliyede Doktorun burnunu kırarak güvenlik görevlisini de darp eden şüpheli adliyede

Kamu arazilerinde bulunan zeytin ağaçları, bazı il ve ilçe belediyeleri tarafından toplanıp değerlendiriliyor. Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde de belediye her yıl cadde ve parklar başta olmak üzere belediyeye ait arazilerde bulunan ağaçlardan tonlarca zeytin topluyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından toplanan zeytinler, üretim merkezlerine veya zeytinyağı fabrikalarına gönderiliyor. Üretim sonunda elde edilen sofralık zeytinler ve zeytinyağları, Turgutlu Belediyesi Aşevi ve Hayır Merkezinde ihtiyaç sahibi aileler için hazırlanan yemeklerde kullanılıyor.