Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Manisa İl Temsilciliği, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ın TÜGVA ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın imzaladığı Yaz Okulu protokolü ile ilgili “Kendilerine göre makbul vatandaş yetiştirmek istiyorlar” açıklamasına tepki gösterdi.

'Menengiçten Antep Fıstığına Giden Yol' Selendi’den geçiyor 'Menengiçten Antep Fıstığına Giden Yol' Selendi’den geçiyor

TÜGVA Manisa İl Temsilciliği yaptığı yazılı açıklamada Yaz Okulu projesinin amacının milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmenin yanında, gençlerin eğlenirken öğrenebilecekleri bir ortam ve yaz tatillerini daha verimli geçirebilmelerini sağlamak olduğu belirtildi.
CHP tarafından sürekli olarak vakıflarına yönelik iftira kampanyalarının yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:  “Kasıtlı olarak yapılan bu haberdeki; kendilerine göre ‘makbul vatandaş’ yetiştiriyorlar tabiri kendilerinin milli, manevi değerlerine bağlı bir nesil fikrine bakış açısını göstermektedir.”
“GENÇLERİMİZ İLE HER ALANDA BİRLİKTE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
TÜGVA Manisa İl Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada “Türkiye Gençlik Vakfı olarak ‘Yaz Okul’ projemizin amacı milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmenin yanında; gençlerimize eğlenirken öğrenebilecekleri bir ortam sunmak ve yaz tatillerini daha verimli geçirebilmelerini sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığımız ile imzaladığımız ‘Resmi Protokol’ çerçevesinde Yaz Okulu projemizi gerçekleştirmekteyiz. Kasıtlı olarak yapılan bu haberdeki; kendilerine göre ‘makbul vatandaş’ yetiştiriyorlar tabiri kendilerinin milli, manevi değerlerine bağlı bir nesil fikrine bakış açısını göstermektedir.  Bizler için ise bir gurur kaynağı olduğunu belirtmek isteriz. Malum zihniyet tarafından ısrarla vakfımıza karşı bilinçli yapılan bu iftira kampanyaları karşısında; geri adım atmayacak, sahada daha aktif olmak için çabalayacağız. İstikamet üzere yolumuzda yürümeye devam edecek, gençlerimiz ile her alanda birlikte olmaya devam edeceğiz.” denildi.