TÜGVA’nın Manisa’daki yaz okulu sona erdi

MANİSA (AA)- Manisa’da yaz okulu kapanış törenine katılan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı Enes Eminoğlu,  “Öğrenciler, sabah öğlene kadar siyer ve Kur'an-ı Kerim dersleri, öğleden saat 3-4'e kadar sportif, sanatsal ve kültürel dersler ile kendilerini hem manevi anlamda hem de sosyal fiziksel anlamda geliştirmiş oldular” dedi.

Yusuf Böyük

Salihli’de sokak hayvanları unutulmadı Salihli’de sokak hayvanları unutulmadı

TÜGVA Manisa İl Temsilciliği tarafından dün Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salon’unda yaz okulu kapanış töreni düzenlendi.

Burada bir konuşma yapan TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu Z kuşağı diye bir kuşağın olmadığını belirterek, “Bütün mesele Peygamber efendimizin hadisi olan 'Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğretendir' hadisine hep birlikte mazhar olduk. Sabah öğlene kadar siyer ve Kur'an-ı Kerim dersleri, öğleden saat 3-4'e kadar sportif, sanatsal ve kültürel dersler ile kendilerini hem manevi anlamda hem de sosyal fiziksel anlamda geliştirmiş oldular” dedi.

Enes Eminoğlu, projenin Manisa’da 4 ilçede 9 okulda 12 branşta 1500'e yakın öğrenci ile yapıldığını belirterek, gelecek yıl Manisa İl temsilciliğinin öğrenci sayısı bakımından 3000’e yakın öğrenci katılımını beklediğini ifade etti.

TÜGVA Manisa il temsilcisi Osman Güreser ise şöyle konuştu: “Salonda gözleri pırıl pırıl parlayan Kur'an'ı Kerim okumayı öğrenmiş gençlerimizi gördükçe geleceğe umutla bakıyor, korkmuyorum hüzünlenmiyorum ve endişeleniyorum. Çünkü biliyor ve iman ediyorum ki Allah bizimle beraberdir.”