TÜGVA Manisa İl Başkanlığı ve Milli İrade Platformu, Fatih Parkı’nda ortak düzenledikleri basın açıklamasıyla TÜGVA’ya yönelik iddialarda bulunan CHP’lilere sert tepki gösterdi. TÜGVA Manisa İl Başkanı Osman Güreser, CHP Manisa İl Başkanlığı’nın kısa bir süre önce gerçekleştirdikleri basın açıklamasının iftira ve yalanlarla dolu olduğunu dile getirdi. Hedefte yalnızca kendilerinin değil, vatan ve millet için çalışan tüm teşkilat ve STK’ların olduğunu savunan Osman Gürses, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak’ın kendileri hakkında iftiralarda bulunduğunu, bu yüzden suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

         'HUKUKU ETKİLEMEYE ÇALIŞIYORLAR'

         TÜGVA Manisa İl Başkanı Osman Güreser, açıklamasında “İstanbul Adalar’da gençlik merkezimize yapılan işgal girişimi sonrasında, hukuken de haklı olduğumuzun kanıtlanmasının ardından bir karalama kampanyası başlatılmıştır.  CHP yönetimi ve teşkilatı oluşturmaya çalıştıkları algı için her geçen gün şuursuzluk çıtasını yükseltmektedir. İftira ve yalanda sınır tanımayan zihniyet bu kez mide bulandırıcı yeni iftiralara soyunmuştur. CHP Manisa İl Başkanlığı’nın devam etmekte olan hukuki süreci tesir altında bırakmak için merkez binamız önünde yaptığı tahrik edici şovu Türkiye Gençlik Vakfı olarak kınıyor ve çirkin iftiralarını kendilerine aynen iade ediyoruz. Yıllardır ülkemize ve milletimize hizmet edecek, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetişmesi gayesi ile çalışan vakfımıza karşı yürütülen oyun açık ve nettir. Hedefte yalnızca biz değil, vatan ve millet için çalışan tüm teşkilatlarımız ve STK’larımız bulunmaktadır” dedi.

         'ATTIKLARI ÇAMURDA BOĞULACAKLAR'

         “Dün düzenlenmiş sahte belge ve dosyalarla vakfımız üzerinde oluşturmayı planladıkları algıyı oluşturamayanlar bugün de attıkları çamurda boğulacaktır.” diyen Güreser,  “Öncelikle sahip oldukları hastalıklı zihniyetten kurtulmalı ve Milli İrade Platformu çatısı altında samimiyet ve şeffaflıkla faaliyetlerine devam eden STK’larımızı ağızlarına almamalıdırlar.  Gençlerimizin eğitim, spor, kültür ve sanatta gelişimi için çalışan vakfımıza iğrenç iftiralarla niteleme hadsizliğinde bulunan CHP ilçe başkanının bu tiksindirici iftirasının en ağır şekilde cezalandırılması için her türlü hukuki girişimde bulunacağız. Mahkemede hesaplaşacağız.  Adalet önünde algılar değil adalet kazanacaktır”diye konuştu.

         'KABUL EDİLEMEZ İFTİRALARDA BULUNDULAR'

         Milli İrade Platformu Başkanı Recep Özgüvenç ise şöyle konuştu: “Geçtiğimiz günlerde ilimizde bir siyasi partinin önde gelenleri TÜGVA üzerinden, on yıllardır hayri hizmetlerde bulunan, bu vatana millete hizmet edecek milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirme gayreti içerisinde olan hayır kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına asla kabul edilemez iftiralarda bulunmuşlardır. Türkiye Gençlik Vakfı gibi gücünü milletten alan, yerli ve mili duruşundan asla taviz vermeyen, sivil toplum kuruluşlarımıza yönelik yapılan bu haksız ithamlar bizi bu açıklamayı yapmaya sevk etmiştir.

         'FETÖ'YE BENZETİLMEK VİCDANSIZLIK'

         Yine TÜGVA gibi Milli ve Manevi değerleri geliştirmek, yaşatmak için mücadele eden STK'ları, kökü tamamen dışarıya bağlı, vatana millete ihanet içerisinde bulunan FETÖ'ye benzetmek en hafif tabirle izansızlık ve vicdansızlıktır. Henüz kendi teşkilatları içirişinde çıkan ve hemen her gün haberlere konu olan kadın taciz ve tecavüzleri hususunda kamu vicdanında sabıkalı olan bu siyasi partinin böyle iftiralarda bulunması da son derece manidardır. Bu durum, sadece dikkatleri başka tarafa çekerek kendi çirkinliklerini örtme çabasından başka bir şey değildir. Bizler Milli İrade Platformunu oluşturan Sivil Toplum Kuruluşla’rı olarak bu tutumu necip milletimizin takdirine havale ediyor ve bu iftiraların yargı önünde karşılıksız kalmayacağına inandığımızı ifade etmek istiyoruz.”