Salihli Belediye meclisi 13 maddeyi karara bağladı Salihli Belediye meclisi 13 maddeyi karara bağladı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan  Manisa'nın  Turgutlu ilçesini ziyaret etti. Türk Eğitim-Sen üyeleri ile  bir araya gelen Genel Başkanı Talip Geylan Turgutluda yetkili sendika oldukları için sendika üyelerine teşekkür etti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan  bir dizi ziyaret için Manisa'ya geldi. 2021-2022 mutabakat sonuçlarına göre yetki alan  Turgutlu ilçesinde sendika üyeleri ile bir araya geldi. Sendika üyelerinin sorunları dinleyen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan sorunların çözümü için çalışacaklarını söyledi. Ayrıca Türk Eğitim-Sen'in  Turgutluda yetki aldığını ve Gölmarmara ve Saruhanlı ilçekeri ile birlikte üç ilçede yetkili sendika olduklarını aktardı. 

Türk Eğitim-Sen Turgutlu ilçe temsilcisi İsmail Alsaç "Turgutlu'da geçen yıl mayıs ayı itibariyle 495 üyemiz vardı. Biz bir yıl içerisinde  yeni üyeler  yaparak 730 sayısına ulaştık.Bu sayıya ulaşmamızda yönetimdeki arkadaşlarımız ve okul temsilcilerimizin büyük emeği var. Bizedestek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi. 

Türk Eğitim-Sen Manisa İl Başkanı Hamit Aydın İse "Türk Eğitim-Sen Manisa şubesi olarak bu sene tü arkadaşlarımızla sahada özveri ile çalışarak Manisa'daki sayımızı 4bin sayısının üzerine çıkarttık.  Önümüzdeki süreçte 2023 yılında hem Manisa'da hem de Türkiye'de  yetkili sendika olmak istiyoruz. Turgutlu, Gölmarmara ve Saruhanlı ilçelerimizde yetkili sendika  olduk. Diğer ilçelerimizde de  üye sayılarımızda büyük bir artış sağladık. iş yeri temsilcilerimize, ilçe başkanlarımıza ve yöneticilerimize ve üyelerimize  teşekkür ediyorum" dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan " Turgutluda Türk Eğitim-Sen yetkiyi aldık. Bu başarıda emeği geçenlere tebrik ediyorum. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Manisa'da da Turgutlu ilçemizde de eğitim çalışanlarının sendikamıza ilgisi fazla. Bundan mutlu oluyoruz. Gurur duyuyoruz. Bir ağustos 2023 yılında yapılacak olan 7'inci toplu sözleşme görüşmelerine hizmet konusunda Türk Eğitim-Sen konfederasyon bazında Türkiye Kamu- Sen yetkili sendika olarak oturacak. Buna yürekten inanıyorum ben. emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.