Manisa Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, bayram alışverişi kapsamında satın alınan gıda ürünleri konusunda dikkatli olunması gerektiğini, merdiven altı yerlerde üretilen ve ucuz olduğu gerekçesiyle satın alınan ürünlerin insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Bir kilo cevizli baklavanın 90 liradan aşağı olmayacağını belirten Akgül,  “Kilosu 40 liraya baklava alırken 40 kez düşünün!” dedi.

         GÜVENİLİR YERLERDEN ALIŞVERİŞ YAPIN

         Manisa Lokantacılar, Kebapçılar, Tatlıcılar ve Yoğurtçular Odası Başkanı Mehmet Akgül, bayram alışverişi yapan vatandaşlara özellikle tatlılar konusunda önemli uyarılardı bulundu. 'Merdiven altı’ diye tabir edilen ruhsatsız ve sağlıksız mekanlarda üretilen ürünlere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten Akgül, "2 yıllık pandeminin ardından inşallah bu yıl bayramda sevdiklerimizi ve ailemizi evlerimizde ağırlayabileceğiz. Bu ağırlamalarda en kolay ikram olarak tatlı vereceğiz. Vatandaşlarımıza tatlı ruhsatı olan, hijyenik ve güvenilir yerlerden almalarını tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

         CEVİZLİ BAKLAVA 90 TL’NİN ALTINDA SATILAMAZ

Proje Teknik Elemanı Alımı yapılacak Proje Teknik Elemanı Alımı yapılacak

         Tarım İl Müdürlüğü ve belediyelerin bayram öncesi denetimlerini gerçekleştirdiklerini ancak yine de vatandaşın dikkatli olması gerektiğini söyleyen Akgül, "Unun fiyatlarının geçen seneye göre katbekat artması, şekerin 6 liradan 20 liralara çıkması, cevizin 80-100 liradan 150- 160 liralara çıkması sebebiyle Manisa’da cevizli tatlı fiyatlarının en az 90-100 lira olması gerekiyor. Eğer 40 liraya bir tatlı alıyorsak lütfen bunu 1 defa değil, 40 defa düşünün. Biz bu işi para kazanmak için yapıyoruz. Para kazanmadığımız bir yerde de bu işin bedeli çok ağır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.