Ünlü göz doktor Prof. Dr. Mehmet Söyler(54), yaşadığı kalp krizi sonucu hayatını kaybettti. Batıgöz Grubu'nun sahibi olan Prof. Dr. Söyler, bugün Diyarbakır'da kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

         Özel sağlık sektörünün önemli isimlerinden olan Batıgös Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Söyler önceki gün Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yaşadığı kalp kirizi sonucu hayatını kaybetti. Söyler'in yakın arkadaşı olan gazeteci Yılmaz Özdil, acı haberi sosyal medya hesabından paylaştı. Alınan bilgilere göre, geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığı Bakü'deki hastanesinde ekibiyle birlikte olan Söyler, sabah 05:00 sıralarında kalp krizi geçirdi. Söyler, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

         ZOR AMELİYATLARA İMZA ATMIŞTI

         Göz Sağlığı Uzmanı olarak pek çok zor ameliyata imza atmış olan Söyler, 1967 yılında İzmir'de doğdu. Gülhane Askeri Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1991 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı aldı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde ihtisasını yapan Söyler göz hastalıkları uzmanı oldu. Başarılı bir hekim ve işadamıydı. Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Söyler, İzmir merkezli Batıgöz Sağlık Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı'ydı. Prof. Dr. Mehmet Söyler'in ölümü, sağlık camiasında büyük üzüntüye neden oldu.