Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, '24 Kasım Öğretmenler Günü' nedeniyle şehit edilen müzik öğretmeni Aybüke Yalçın'ın okuduğu 'Mağusa Limanı' türküsünü seslendirdi.
 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 24 kasım öğretmenler günü nedeniyle şehit müzik öğretmeni Aybüke Yalçın, tüm şehitler ve öğretmenler için 'Mağusa Limanı'nı türküsünü seslendirdi. Türkü için hazırlanan klip YouTube üzerinden paylaşıma sunuldu. Klipte, 9 Haziran 2017'de PKK tarafından şehit edilen Aybüke Yalçın'ın öğretmenin 'Mağusa Limanı' türküsünü söylediği anlarda yer aldı.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın, kaleme aldığı bir şiiri de klipte seslendirirken klibin sonunda ise sözcü Kalın'ın, "Bu eseri, 2017'de Batman'da teröre kurban verdiğimiz Aybüke öğretmenin şahsında tüm öğretmenlerimize ve şehitlerimize rahmet, millet ve tazimle ithaf ediyoruz" notu yer aldı. Sosyal medya adresinden de klibin bir bölümünü paylaşan Kalın paylaşımına ‘’ Aybüke Yalçın, Ayşenur Alkan ve tüm öğretmenlerimize ve şehitlerimize saygı, rahmet ve dua ile...’’ notunu düştü.