Manisa'da doğada bulunan yaralı kukumav kuşuna Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü sahip çıktı. Küçük bir baykuş türü olan Kukumav, 2 aylık tedavi ve rehabilitasyon sürecinden sonra yeniden doğaya salındı.

Manisa'da duyarlı vatandaşlar tarafından halsiz, bitkin ve sağ kanadından yaralı olarak bulunan yavru kukumav (Athene noctua) kuşu, Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü'ne Manisa İl Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Baykuşgiller ailesinden, küçük bir baykuş türü olan Kukumavın tedavi ve rehabilitasyonu 2 ay sürdü. Kanat telekleri yeniden çıkan ve doğal hayata uyum sağlayabilecek duruma gelen Kukumav, Manisa İl Şube Müdürü Uğur Bayıl ve Manisa İl Şube Müdürlüğümüz Veteriner Hekimi Engin Bahçeci tarafından halkalanarak doğaya bırakıldı.

İLK 6 AYDA 54 YARALI HAYVAN KURTARILDI

Düzce Üniversitesi 4/B Sözleşmeli Personel alıyor Düzce Üniversitesi 4/B Sözleşmeli Personel alıyor

Manisa Şube Müdürlüğü tarafından 2013 yılından itibaren 669 yaban hayvanına müdahale edildiği ve tedavilerinin yapıldığı, 2022 yılında ise 54 yaralı yaban hayvanına müdahalede bulunulduğu belirtildi. Müdürlükten yapılan açıklamada, vatandaşlar tarafından yaralı ya da bakıma muhtaç olarak bulunan yaban hayvanları hakkında ivedilikle Şube Müdürlüğü'ne verilmesi istenerek, "Bu konuda alınan her ihbar değerlendirilmekte olup, yaban hayvanlarının uygun ortamlarda tedavi edilmesi ve doğaya kazandırılması sağlanmaktadır" denildi