11-12, 9-10, 7-8 ile 6 yaş ve küçük kategorilerinde yapılan koşular, şenlik havasında gerçekleşirken, Manisalılar o anları ölümsüzleştirmek için cep telefonları ile renkli görüntüler oluşturdu.

Uluslararası Vestel Manisa Yarı Maratonu, Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Çocuk Koşusu ile başladı. Koşuya Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Şube Müdürü Gökhan Kiriş, Zabıta Dairesi Başkanlığı Güvenlik Şube Müdürü Selçuk Bozkurt, Spor Koordinatörü Alpaslan Kaya, Vestel organizasyon yetkilileri ve çok sayıda Manisalı vatandaş katıldı. Koşu öncesinde sponsor firmalardan Sportiva tarafından yarışmaya katılan miniklere yönelik ZumbaKids gerçekleştirildi.

Yarışta Renkli Görüntüler Oluştu

Çocuk Koşusu, 11-12 yaş grubu ile başladı. Startı Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy verirken, daha sonra diğer yaş gruplarının da koşusu gerçekleştirildi. Çocuklar, koşunun tadını çıkarırken, aileleri de o anları ölümsüzleştirmek için cep telefonları ile renkli görüntüler oluşturdular. Tüm yaş gruplarının koşularının tamamlanmasının ardından dereceye giren çocuklara ödülleri takdim edildi. Yarış sonunda günün anısına hatıra fotoğrafları çektirildi.