Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yaşayan 72 yaşındaki Abdullah Kurşun, 65 yaş ve üstü tüm yolcuların kanuni hak olarak kullandığı ücretsiz kartla bindiği otobüste şoförün hakaretlerine maruz kaldı. İddiaya göre,"Sizi denize dökmek lazım" diye bağıran şoför, bununla yetinmeyip ani fren yaptı ve ayaktaki yolcusunun yere düşüp yaralanmasına neden oldu. Hastanelik olan Kurşun'un çene, sağ el ve sol göğsünden darbe aldığı tespit edildi.

Manisa’da yaşayan 72 yaşındaki emekli Abdullah Kurşun, önceki gün Yunusemre ilçesine bağlı Yağcılar Mahallesi’nden bindiği otobüste şoför tarafından hakaretlere maruz kaldığını ve şoförün bilinçli ani fren yapmasıyla yere düşüp yaralandığını belirtti. Kurşun, yaşadığı olayı şöyle anlattı: "Yağcılar Mahallesi’nde durakta  otobüs bekliyordum. Otobüs geldiğinde binmek için ayağa kalkıp yaklaştım ancak şoför kapıları kapatıp hareket etti. Ben de otobüsün durması için kapısına vurdum. Daha sonra otobüs durdu ve şoförü ‘Neden binmiyorsun?’ diye bağırdı. ‘75 yaşındayım, sizin gibi hızlı değilim’ deyince, şoför ‘Hızlı değilsen binme’ diyerek beni tersledi. Arkadan binmemi söyleyince, ben ‘Önden binerim arkadan inerim’ diye karşılık verdim. Bunun üzerine ‘Hayır, arkadan bineceksin’ diye bağırmaya devam etti."

ANİ FRENE BASTI, YOLCU DÜŞÜP YARALANDI

Daha sonra otobüse bindiğini ancak şoförün bu kez bilinçli olarak ani frene bastığını belirten Kurşun, "Otobüs şoförü ben ayaktayken yaklaşık 10 metre gittikten sonra aniden fren yapmasıyla 4 koltuk mesafesi yuvarlandım. Her yerime darbe aldım. Bazı yerlerim kanamaya başladı. Ben ayağa kalktıktan sonra şoföre ‘İnsan olamamışsın’ dedim. Sonra bana hakaretler etmeye başladı. Bana ‘Sizleri denize dökmek lazım, dünya kalabalığısınız. Bedava otobüse biniyorsunuz’ diye hakaretler savurdu. Ben de ‘Para vereyim kart geçerli değilse’ dedim. Kampüsten binen öğrenciler benim o halimi görünce yardımcı oldular. Kolonya ile her yerimi sildiler. Çok moralim bozuldu. Hastaneye gittim tedavi oldum ve rapor aldım. Bu kişiden şikayetçi olacağım” diye konuştu.

Özel sektör öğretmenlerinden "iyileştirme" tepkisi Özel sektör öğretmenlerinden "iyileştirme" tepkisi

DARP RAPORU ALIP ŞİKAYETÇİ OLDU

Abdullah Kurşun, yaşadığı olay sonrası Manisa Şehir Hastanesi'ne giderek darp ve cebir raporu aldı. Raporda, hastanın çenesinin sağından, sağ elinden ve sol göğüs ön duvarından darbe aldığı belirtildi. Aldığı raporla olayın yaşandığı bölgedeki Jandarma birimine giden Kurşun, halk otobüsü şoföründen şikayetçi oldu. Kurşun, "Bana yapılan bu muamelenin ve saygısızlığın başka kimseye yapılmaması ve benzer durumların bir daha yaşanmaması için hukuk önünde mücadelemi sürdüreceğim" dedi.