Turgutlu Belediyesi, YAŞAMDER ve Turgutlu Kent Konseyi ev sahipliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği için hazırlıklar devam ediyor. Irlamaz Rekreasyon Alanı’nda gerçekleşecek olan şenlikte birbirinden farklı etkinlikler yer alacak. Konuşmalarla başlayacak olan Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde tohum takasın yanı sıra halk oyunları gösterileri, çocuk dans gösterileri, müzik dinletisi, çocuklar için yarışmalar ve skeçler düzenlenecek.

Katılımın ücretsiz olduğu Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği, 8 Mayıs Pazar günü saat 13:00’da Irlamaz Rekreasyon Alanı’nda başlayacak ve gün boyu devam edecek.

En Güzel Erik Yarışması” düzenlenecek

Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde Turgutlu’da bir ilk olarak Dumanlı Papaz Erik Hasadı etkinliği de yapılacak. Dumanlı Papaz Erik Hasadı etkinliğinde “En Güzel Erik Yarışması” gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye girenler için birincilik ödülü 1000 TL mazot, ikincilik ödülü 750 TL gübre, üçüncülük ödülü ise 500 TL zirai ilaç çeki takdim edilecek. Etkinlik kapsamında ayrıca ilk hasat edilen erik açık artırmayla satılacak. “En Güzel Erik Yarışması”na katılmak isteyenler katılımcıların, yarışmaya katılacak oldukları eriklerle birlikte 8 Mayıs Pazar günü saat 13:00’da Irlamaz Rekreasyon Alanı’nda olmaları gerekmektedir.