Haber: Yusuf BÖYÜK

Yerli inaktif Kovid-19 aşısı TURKOVAC faz 3 çalışması Manisa Şehir Hastanesi’nde devam ediyor.
Kullanım onayı almak için son faz aşamasında olan aşı, gönüllük şartlarını taşıyan vatandaşlara uygulanıyor.
Manisa’da sadece şehir hastanesinde yerli aşının uygulandığını belirten Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka, aşının gönüllülere uygulanabilmesi için belirli şartların taşıması gerektiğini anlattı.  
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka, “TURKOVAC aşı çalışması Türkiye’de şehir hastanelerinde var. Manisa’da da sadece bizde başladı. Biz de geçen hafta başladık ve 6. kişiye bu aşıyı yaptık. Özellikle uygun vatandaşlarımızı TURKOVAC aşımızı vurulmaya davet ediyoruz. TURKOVAC için belirli şarlar var. Gönüllü 18-59 yaş arasında olacak. Kesinlikle Kovid-19 geçirmemiş olacak. 2 doz SİNOVAC aşısı olmuş olacak. 2 doz SİNOVAC sonrası 90 gün ve 270 gün aralığında olacak” dedi.
Yerli aşı için gönüllü olduğunu ifade eden Cevdet Gökmen, “Herkesi bu gönüllülüğe davet ediyorum. Bu benim üçüncü aşım. İlk ikisini SİNOVAC oldum. Üçüncüyü ise gönüllü olarak TURKOVAC’I tercih ettim. Alaşehir İlçesinden geldim. TURKOVAC aşısını çok bekledim. Şuanda çok memnunum ve gururluyum.”
Yerli aşı çalışmalarının içerisinde bulunduğu için mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Erhan Akan, ilk iki doz aşısını SİNOVAC yaptırdığını, üçüncü doz aşısını da TURKOVAC olduğunu belirtti.