Manisa
14 July, 2024, Sunday
 • DOLAR
  33.04
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2561.4
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  59863.005$

Başkan Ferdi Zeyrek’ten bedensel engellilere destek 

Başkan Ferdi Zeyrek’ten bedensel engellilere destek 

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek'in engelsiz bir büyükşehir yarattığını, engele engel tanımadığını, engelleri kaldırıp dertlerine çare olduğunu belirterek kader arkadaşları adına teşekkür etti.

Başkan Yasemin Yıldız bir telefon kadar yakın oldukları Başkan Ferdi Zeyrek'e sorunlarını ilettiklerinde çok kısa sürede çözüme kavuştuklarını da ifade etti.

Başkan Yıldız duygu ve düşüncelerini şöyle anlattı: "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ferdi Zeyrek'ten çok büyük destek görüyoruz. Kendisine ne zaman telefon etsek veya mesaj atarak destek istesek anında hizmet alıyoruz. Geçtiğimiz gün yine Ulaşım Daire Başkanlığımızın hizmet aracıyla beş kader arkadaşımızın akülü aracını İzmir'de servise göndererek tamir ve bakımlarının yapılmasını sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ferdi Zeyrek'e şahsım, derneğim ve kader arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim. Ne yazık ki Manisa’mızda akülü araçlarımızı tamir edecek servis yok, bu araçlar bizim için sıradan alet veya makina değildir, bu araçlar bizim el, kol, bacak gibi uzuvlarımızdır, aracımız olmadan hareket edemeyiz, sosyal hayata ulaşamayız, kapalı kapılar ardında kalırız. Bu nedenle Başkanımız Sayın Ferdi Zeyrek'in desteği çok değerlidir, bize özgürlüğümüzü sağlamaktadır. Allah yar ve yardımcısı olsun, kaldırdığı engeller kadar önü açık olsun, değerli Devlet büyüğümüze daha güzel makamlar nasip olsun, halk için çalışanı Hak da görür, hizmetleri, başarıları daim olsun. Bizim için önem taşıyan bir diğer araç da asansörlü servis otobüsüdür, hayırseverlerden gelen gıda, giyim ve benzeri yardım paketlerini bu aracımızla üyelerimize, kader arkadaşlarımıza ulaştırıyoruz, Dini ve Milli bayramlarda, özel gün ve haftalarda, sanatsal etkinlik ve kültürel faaliyetlerde bulunabilmemiz tamamen bu araca bağlı, yani sosyal hayata ulaşmamız ve katılım sağlamamız, farklı il ve ilçelere ulaşabilmemiz asansörlü servis otobüsümüzle mümkün olmaktadır. Bize uzun yıllar hizmet eden bu önemli aracımız şu an Şehzadeler Belediyesi'nin garajında âtıl olarak durmaktadır, adeta çürümeye terk edilmiştir. Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek'den ricamız; Devlet kurumlarımızın derneğimiz işbirliği ile ortak proje yürüterek uluslararası fonlarla elde ettiği bu aracımızı park edildiği belediye şantiye parkında çürümekten kurtarması ve eski günlerde olduğu gibi amacına uygun olarak kullanımı sağlamasıdır. Büyük işler, büyük hayırlar, manevi değere sahip faaliyetler büyükşehire ve büyük yöneticilere yakışır."

CÜNEYT HASÇELİK

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!