Manisa
13 June, 2024, Thursday
 • DOLAR
  32.30
 • EURO
  35.16
 • ALTIN
  2401.2
 • BIST
  10165.52
 • BTC
  67443.08$

Manisa 21 firmayla listede  MANİSA’NIN İHRACATTAKİ GURURLARI 

Manisa 21 firmayla listede  MANİSA’NIN İHRACATTAKİ GURURLARI 


 Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firması Araştırması’nda Manisa’dan 21 firma yer aldı. İhracat şampiyonu Vestel kendi alanında birinci Türkiye genelinde 7’inci olurken, Yaş meyve sebze sektöründe Uçak Kardeşler ve Kuru meyve ve mamulleri sektöründe ise Özgür Tarım birinci oldu. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hazırlanan “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firması Araştırması” listesinde Ege Bölgesi 160 firma ile güçlü konumunu sürdürdü. Ege Bölgesi en çok firmayla temsil edilen ikinci bölge olurken İzmir, 94 firmayla ilk 1000 ihracatçı listesinde İstanbul’un ardından ikinci sıradaki yerini korudu. Manisa 21 ihracatçı firmayla ilk 1000 listesinde temsil edilirken, Denizli 21 firmasıyla listede yerini aldı. Aydın’dan 8, Balıkesir 8, Kütahya’dan 3’er firma, Muğla’dan 3 firma ve Uşak’tan 2 firma ilk 1000 listesinde olmanın mutluluğunu yaşadı. 
VESTEL MANİSA’NIN LİDERİ 
Manisa’nın ihracat şampiyonu Vestel Ticaret Anonim Şirketi Türkiye genelinde 7’inci sırada yer aldı.  
UÇAK KARDEŞLER YAZ SEBZE MEYVEDE İLK SIRADA 
 Yaş meyve sebze sektöründe Türkiye birincisi Manisa’dan Uçak Kardeşler Gıda Seracılık Uluslararası Nakliye Plastik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi olurken ilk 1000 ihracatçı listesinde 259’uncu sıranın sahibi olmayı başardı.
ÖZGÜR TARIM İHRACAT ŞAMPİYONU 
Kuru meyve ve mamulleri sektöründe ihracatın şampiyonu yine Manisa’dan Özgür Tarım Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi olurken Türkiye’den en çok ihracat yapan 299’uncu firma olarak yer aldı.
2024 YILINDA İLK 1000 İHRACATÇI LİSTESİNDE SAYIMIZI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ
2023 yılında ilk 1000 ihracatçı listesinde Ege Bölgesi olarak güçlü konumlarını koruduklarının altını çizen Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Ege Bölgesi, 2023 yılında Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan faaliyet illeri ihracat istatistiklerine göre 42,6 milyar dolarlık ihracata imza attı. Ekonomimizin içinde bulunduğu yüksek enflasyon döneminde, sıkı para ve maliye politikasının yanında, fiyat istikrarının sağlanması ve enflasyonla mücadele için ülkemizin ihtiyaç duyduğu dövizin sağlanması için ihracata her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Kimya, Elektrik-Elektronik, Çelik, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller, Tütün, Yaş Meyve Sebze ve Zeytin ve Zeytinyağı sektörlerinde ihracat şampiyonları Ege Bölgesi’ndeki firmalarımız. Büyük yatırımlarla yaratılan katma değerle Ege Bölgesi’nin geldiği nokta bizleri gururlandırıyor. 13 TURQUALITY Projesi, 11 UR-GE Projesi, 15 Fuara Milli Katılım Organizasyonu, dünyanın birçok noktasına gerçekleştirdiğimiz sektörel ticaret heyetleri, alım heyetleri, AB Projeleri, Üniversite-Sanayi iş birlikleriyle uluslararası rekabetçiliğimizi geliştirmek için 365 gün 24 saat çalışmaya devam ediyoruz. 2024 yılında ilk 1000 ihracatçı listesinde sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Hükümetimizden yeni dönemde rekabetçiliğimizi koruyacak politikalar geliştirmesini bekliyoruz.” dedi. CÜNEYT HASÇELİK

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!