Manisa
14 July, 2024, Sunday
 • DOLAR
  33.04
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2561.4
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  59938.708$

Paşinyan'dan Putin'i Küplere Bindirecek Rest!

Paşinyan'dan Putin'i Küplere Bindirecek Rest!
Paşinyan'dan Putin'i küplere bindirecek rest. Ermenistan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i kızdıracak bir hamleye hazırlanıyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin kararlarını bağlayıcı olarak kabul eden Roma Tüzüğü'nün ülkede onaylayacağını duyurdu.

Ermenistan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i kızdıracak bir hamleye hazırlanıyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin kararlarını bağlayıcı olarak kabul eden Roma Tüzüğü'nün ülkede onaylayacağını duyurdu. Söz konusu tasarının Ermenistan Parlamentosundan geçmesi halinde, Ukrayna savaşı nedeniyle hakkında Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından verilen tutuklamama kararı bulunan Putin, Ermenistan topraklarına ayak basar basmaz tutuklanacak.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM) kararlarını bağlayıcı olarak kabul eden Roma Tüzüğü'nü onaylayacağını söyledi. Paşinyan'ın tüzüğü onaylaması halinde hakkında tutuklama kararı çıkarılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan topraklarına ayak bastığında tutuklanabilecek.

 

ROMA TÜZÜĞÜ'NE YEŞİL IŞIK

Ermenistan'dan Rusya'yı kızdıracak adım geldi. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan parlamentosunda yaptığı konuşmada, son günlerde en çok tartışılan Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin kararlarını bağlayıcı olarak kabul eden Roma Tüzüğü'nü onaylayacağını duyurdu.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Roma Tüzüğü'nü onaylayacağını açıkladı

"MİLLETVEKİLLERİMİZİN DESTEĞİYLE ONAYLANACAKTIR"

Ermenistan hükümetinin Roma Tüzüğü'nü parlamentoya gönderdiğini hatırlatan Paşinyan, "Hükümet, Roma Tüzüğü'nü parlamentoya gönderdi ve Roma Tüzüğü benim talebim doğrultusunda milletvekillerimizin desteğiyle onaylanacaktır. Bu da Ermenistan-Rus ilişkileriyle bağlantılı değil, Ermenistan'ın güvenliğiyle ilgilidir." dedi.

Paşinyan'dan tarihi rest: İmzayı atarsa Putin ülkeye adım atar atmaz tutuklanacak

ONAYLANIRSA, PUTİN ERMENİSTAN'A AYAK BASTIĞI AN TUTUKLANACAK

Ermenistan'ın 1 Ekim 1999'da imzaladığı Roma Tüzüğü o tarihten bu yana parlamentoda onay bekliyor. Tüzüğün Ermenistan'da onaylanması halinde Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından hakkında tutuklama kararı çıkarılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan topraklarına ayak bastığında tutuklanabilecek.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Roma Tüzüğü'nü onaylayacağını açıkladı

PUTİN HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI

UCM, 17 Mart'ta Putin hakkında Ukrayna'da işlenen savaş suçlarından sorumlu olduğu iddiasıyla tutuklama emri çıkarmıştı. UCM, kararında Putin'in yasa dışı bir şekilde çocukların sınır dışı edilmesi ve insanların Ukrayna topraklarından Rusya'ya yasa dışı bir şekilde nakledilmesi şüphesiyle tutuklanması çağrısında bulunmuştu.

İHA

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!