Manisa
14 July, 2024, Sunday
 • DOLAR
  33.04
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2561.4
 • BIST
  11064.85
 • BTC
  59654.856$

Salihli’deki Türk Dünyası Parkına saldırı

Salihli’deki Türk Dünyası Parkına saldırı
Salihli’de geçtiğimiz yıl hizmete giren Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkına saldırı düzenlendi. Park içerisinde yer alan çok sayıda yapıya zarar verildi. Salihli Belediyesinin sorumlular hakkında şikâyetçi olduğu belirtildi. Salihli MHP İlçe Teşkilatı da Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı’nda yaşanan gelişmelere tepki gösterdi.

Salihli’de geçtiğimiz yıl hizmete giren Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkına saldırı düzenlendi. Park içerisinde yer alan çok sayıda yapıya zarar verildi. Salihli Belediyesinin sorumlular hakkında şikâyetçi olduğu belirtildi. Belediye Başkanı Mazlum Nurlu yaşanan olay sonrası yaptığı açıklamada, “Maalesef, Sayın Cumhurbaşkanımızın adı verilen Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı’nda bulunan bazı objelere zarar verilmiş olduğunu üzüntüyle belirtmek isterim. Bu kabul edilemez eylemi gerçekleştiren faillerin bulunması için Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçilmiştir. Parkımız, Türk Dünyası’nın ortak değerlerini ve kültürel zenginliklerini yansıtması bakımından büyük bir öneme sahiptir. Bu kapsamda, park içinde geniş kapsamlı bir iyileştirme çalışmasına başlanmış olup, parkın yapımı sırasında konulmayan ve bir Türk Dünyası Parkı’nın olmazsa olmazı olan, yapım aşamasında eksik kalan ve milli birliğimizin temel simgelerinden olan, bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük Türk Devrimcisi, Başöğretmeni, ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk heykeli ile Şanlı Türk bayrağımız parkımıza eklenerek, Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı gerçek manada hak ettiği değere kavuşacaktır” dedi.

MHP İLÇE TEŞKİLATI: ESKİ HALİNE GETİRİLSİN

Salihli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı, Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı’nda yaşanan gelişmelere tepki gösterdi. MHP İlçe Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhurbaşkanımızın adı verilen Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı’nda bulunan bazı objelere zarar verildiğini beyan ettiğiniz objeler Türk bayrağını, Türkiye Cumhuriyetini tanımlayan Ay Yıldız ve onunla birlikte Cumhurbaşkanımızın öndeliğinde ve Başkanlığını yaptığımız Türk cumhuriyetlerini temsil eden dünya haritasıdır. İşçileriniz tarafından balyoz ve iş makinaları ile yok edilmeye çalışılan obje Türk Dünyasını tasvir ediyordu. İktidar uygulamanız yıkmak, kırmak üzere kurulmuş hep aynı zihniyet. Parkımız, Belediye Başkanımız Zeki Kayda tarafından yapılan Türk Dünyası’nın ortak değerlerini ve kültürel zenginliklerini yansıtması bakımından büyük bir öneme sahiptir. Yok edilmeye çalışılan objeler tasarlanarak yapılan bir eylemdir. Üzüntü veren bu durumu düzeltmek yönetim olarak size düşmektedir.”

HABER MERKEZİ

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!