Türkiye'nin en eski ve en uzun gazete patronu olan Demircili Esma Erdem (89) Manisa'nın Demirci İlçesi'nde yılın âhisi seçildi. 1957 yılından bu yana gazetecilik ve matbaacılık yapan Erdem, hayatı boyunca 12 farklı isimde gazete çıkardı.

Demirci Kaymakamlığı, Demirci Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve ilçedeki esnaf odaları 1957 yılından bugüne gazetecilik ve matbaacılık yapan, hayatı boyunca 12 farklı isimde gazete çıkaran ve Türk Basınının Nene Hatunu olarak bilinen Esma Erdem'i yılın âhisi olarak seçti. Erdem'e âhilik şeddini 2021 yılı âhisi terzi Yaşar Öztemel taktim etti. Törende konuşan Belediye Başkan Vekili Mustafa Ünlü "Gazeteci Esma Erdem, yıllardır mesleğinde evlatları ve torunları ile birlikte özveri içinde çalışıyor. Kendisine hayırlı güzel bir ömür diliyorum. Katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi. Esma Erdem'in hayatı, 2020 yılında Basın İlan Kurumu tarafından belgesel haline getirilmişti.

AHİLİK TÖRENİNE YOĞUN KATILIM

3 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU! 3 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU!

Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezinde düzenlenen Ahilik ve Ahilik Kültürü programına Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkan Vekili Mustafa Ünlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Kocabaş, İlçe Müftüsü İbrahim Sağlam, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Çetinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yönetim kurulu üyesi Hüseyin Özcan, Madeni Eşya Ağaç İşl. Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Umut Demirkan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İrfan Aksu, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Zeki Demir, Terziler Odası Başkanı Melih Altınay, Kahveciler Odası Başkan vekili Halil İbrahim Sönmez, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Vekili Hılmi Gün, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ilçe esnafı ve vatandaşlar katıldı.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

Konuşmaların ardından Demirci esnaf odaları tarafından belirlenen genç girişimci, kadın girişimci ve mesleğinde 25 yılını tamamlamış esnaflara teşekkür belgeleri esnaf odaları başkanları tarafından verildi. Diğer yandan programda Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce belirlenen Çırak, Kalfa ve Ustalık belgesi almaya hak kazananlara belgeleri Okul Müdürü Bilal Çetinkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Kocabaş tarafından verildi.