AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, ekonomi başta olmak üzere gündemdeki konularla ilgili Manisa Manşet Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de sorunlar olduğunu ve bunların çözümü için çalıştıklarını belirten Hızlı, muhalefetin ise diyaloğa kapalı ve yıkıcı bir siyaset izlediğini savundu. Tüm partilerin ülke menfaatleri için çalışması ve yapıcı bir tutum sergilemesi gerektiğini anlatan Hızlı, “Türkiye’de ne yapacaksak hep birlikte yapabileceğiz. Biz 2023’ e kadar ilkesel şeyler söyleyeceğiz. Bu süre boyunca diyalogu yürüteceğiz. Muhalefet ise bir karatma çalışması yapıyor” dedi.
SORUNLAR DAHA ÇABUK ÇÖZÜLÜYOR
Türkiye’nin sorunları olduğunu ve her zaman olacağını anlatan Hızlı, ancak 20 yıllık AK Parti iktidarıyla sorunların artık çok daha hızlı çözülür hale geldiğini ifade etti. Hızlı, “Şuanda her başımıza gelen meselede; yangın, sel, deprem gibi bunlarda ne kadar direnç kazanmışız? Ne kadar hızlı reaksiyon alıyoruz, devleti temsil eden kurumlar açısından? Önemli olan bunlar. Bu da muhalefetin elini zayıflatan bir durum oluyor. Muhalefet bu durumları karartmak için manipülasyonlar yapıyor. Bir mantık içinde bir şey söyleyemiyorlar. Muhalefetin o kadar çok konforu var ki; hiçbir belge, bilgi ve istatistik onlar için önemli değil. Sonra bunu düzeltme gereği duymuyorlar” diye konuştu.
MUHALEFETİN ÇÖZÜM ÖNERİSİ YOK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ekonomik kurtuluş savaşı’ başlattığını ve eskiden bu yana devam eden mücadelenin dozunun giderek arttığını anlatan AK Partili Hızlı, ülkedeki tüm meselelerle baş eden bir iktidarın olduğunu vurguladı. Hızlı, “Sorunlar olduğu zaman muhalefet açısından bunların sebebi iktidar demek çok kolay. Ama çözüm noktasında önerdikleri hiçbir şey yok. Bir Recep Tayyip Erdoğan gerçeği ile insanların buluşmasını engellemeye çalışıyorlar. Farklı bir Tayyip Erdoğan portesi çizip, onun üzerinden algı yapıyorlar. Cumhurbaşkanımızla örtüşmeyen bir insan profili oluşturmaya çalışıyorlar. Diktatör demeleri, herkesin aç olduğunu söylemeleri bunlardan bir kaçı. Şuanda tüm ülkelerde sorunlar var. Dünya büyük bir sıkıntıda. Türkiye’yi bunlardan ayırıp, tek başına bir ülkeymiş gibi lanse edip bu numarayı yapıyorlar. Ben Türkiye gerçeğini bilmediklerini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR
Türkiye’nin hizmetler açısından yürünmesi gereken bir yolun önemli bir kısmını aştığını kaydeden Hızlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hayatımızı kolaylaştırarak tüm yatırımların hepsini bu ülke önemli ölçüde yapmış durumda. Hastanelerimiz, yollarımız bitti. Bir taraftan yatırımlar devam ediyor. İnsansız hava araçlarımız ve savunma sanayinde önemli bir noktadayız. Yerli otomobilimiz yolda. Doğal gaz ve petrol buluyoruz. Aynı şekilde yenilenebilir enerjide önemli bir noktadayız. İklim değişikliğine bağlı olarak projeler var. Türkiye sürekli vaziyet alıyor. Bunlar hepimizin kazanımı. Diyalog o açıdan önemli. Biz bunu tüm halkın kazanımı olarak görüyoruz. Eleştiriler hep olur. Fakat diyalog her zaman olmalı.
TÜRKİYE SAĞLAM ADIMLAR ATIYOR
İktidarı değiştirebilme amacı güdenlerin kullandığı araçlar bu ülkeye zarar vermemesi lazım. Gerçekleri örtpas etme, yaptıklarımızı irtibarsızlaştırmak yanlıştır. Şuanda dünya bir salgınla mücadele ediyor. Yakın zamanda Cumhurbaşkanımız İzmir’de deprem konutlarının teslimini yaptı. 20 yıl önce olsaydı, o temel atma töreni bile olamayabilirdi. Depremden 9 ay sonra konut teslim ediliyor. Bunu insanların gözünden kaçırmak, yok saymak doğru değil. Türkiye büyük hamleler yapıyor. Türkiye bu ülkenin geçlerine ilişkin sağlam adımlar atıyor. Hedefimiz daha sağlam büyük ve güçlü Türkiye inşa etmek. Dünyadaki ekonomik sıkıntıdan etkilenen vatandaşlarımıza iyileştirmeler geliyor. Bu yönde tedbirler alıyoruz.
ERDOĞAN’A GÜVENEN SAYISI, OY VERENDEN ÇOK
Ülkemiz Dünya’da da bölgesinde de farklı bir konumda. Dünya’daki ekonomik krizi fırsata çevirip seçim istiyorlar. Bu ülke insanı bir fotoğrafa bakmıyor, bir sürece bakıyor. Şuandaki sıkıntıyı iyi okuyor, geldiğimiz ve geleceğimiz noktaya bakıyor. Artık iletişim çağındayız. İnsanlarımız sıkıntıların kaynaklarını iyi okuyor. Bu ülkede Cumhurbaşkanımıza oy veren insandan daha fazla güvenen insan var. Farklı sebeplerle oy vermiyor olabilirler ama ‘şu partiye oy verdim ama İnşallah Tayyip Erdoğan kazanır’ diyen insan sayısını da unutmamak lazım.
NE ZAMAN GÜÇLENSEK, DIŞARDAN MÜDAHALE OLUYOR
Ekonomik kurtuluş savaşı yeni başlayan bir şey değil. Eskiden buyana bir mücadele veriyoruz. Bunun dozu gittikçe artıyor. Artık masaya daha güçlü oturuyoruz. Türkiye en güçlü olduğu zamanlar taarruza uğruyor. Ne zaman güçlenirsek o zaman dışarıdan bir müdahaleye maruz kalıyor. Bunun gerçek olduğunu herkes biliyor. Cumhurbaşkanımız ekonomik kurtuluş savaşıyla psikolojik duvarı kırmıştır. ‘Yapamazsınız, edemezsiniz’ kelimeleri yok olmuştur. Her alanda büyüyoruz. Bu millet her şeyi yapar. Teknofest kuşağı da geliyor. Z kuşağı da deniyor. Bu kuşak yeni Türkiye’yi inşa edecek.  Cumhurbaşkanımızın en büyük 10 ekonomi hayali vardır. Bu bize uzak bir hedef değil. Cumhurbaşkanımız gençlerimize çok güveniyor” 
VATANDAŞA İŞİLEŞMELER YAPILIYOR
Biz ihracatımızı arttırıp yatırımları çoğaltıp istihdamı da arttırmayı hedefliyoruz. Bunun ilk hamlesinin artçılarını yaşıyoruz. Bunun 6 ay içinde olumlu sonuçlarını alacağız. Cumhurbaşkanımız sadece duyguya değil bilgiye dayalı olarak da konuşuyor. Sabit ve dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik iyileştirmeler yapılıyor.  Sosyal dengeyi sağlamak için bakanlıklarımız çalışıyor. Bu durumda AK Parti’ye güven tam. Bunu sahada görüyoruz. Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla konuşuyoruz. Çözüm noktasında görüş alışverişlerinde bulunuyoruz.”