23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu ülke genelinde başladı. Pandemi nedeniyle son iki bayramı okullarında kutlayamayan çocuklar, bu yıl bayramı açık havada kutlamaya başladı. Manisa Spil Anaokulu öğrencileri de 23 Nisan yürüyüş etkinliği düzenledi.

Manisa Spil Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, farkındalık yaratmak için 23 Nisan yürüyüş etkinliği düzenledi . Okul öncesi eğitimde  farkındalık yaratmak ve okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, Şube Müdürü Erdinç Balcı’nın yanı sıra  öğretmenler, veliler ve çevredeki okullarda eğitim gören öğrenciler katıldı.  Spil anaokulunda dans edip şarkılar söyleyerek eğlenen anaokul öğrencileri, Manisa Lisesi bandosu ile birlikte  Toki 3 konutları ve Şehir Hastanesi çevresinde  bayrak sallayarak yürüyüş yaptı. Etkinlik sonunda Spil Anaokulu Müdürü Hülya Tunç bilgi verdi.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN İLK DÜĞMESİ

Okul öncesi eğitimin gömleğin ilk düğmesi olduğunu ve bunu doğru iliklemek gerektiğini ifade  eden Tunç, “Eğitimin ilk basamağını oluşturan  okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. İnsan hayatının en önemli dönemi, özünün açığa çıktığı yetenek ve kişilik yapısının oluştuğu bu dönemde sevgiyle, bilgiyle yoğrulan çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte Adnan Menderes mahallesi, Toki 3 konutları ve  Şehir Hastanesi çevresinde okul öncesi eğitimde farkındalık yaratmak ve okul öncesini yaygınlaştırmak amacıyla yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Okul öncesi eğitim önemlidir ve her çocuk için gereklidir’’ dedi.