Manisa'nın Hafsa Sultan Mahallesi'nde yaşayan Bahriye Toygar ve kızı  Burçin Toygar, soğuk kış günlerde dışarıda oynayan çocukların hem başlarını hem de yüreklerini ısıtan güzel bir projeye imza attı. Anne kız, günlerce çalışarak çok sayıda bere ördü ve bunları mahalle muhtarlığı aracılığıyla dar gelirli ailelerin çocuklarına dağıttı.

 Manisa'nın Hafsa Sultan Mahallesi'nde yaşayan Bahriye Toygar ve kızı  Burçin Toygar, soğuk gecen kış aylarında evlerinde  boş durmayıp yürekleri ısıtan bir çalışmaya imza  attı. Dışarıda soğuk havada oynayan dar gelirli ailelerin çocuklarının büyük bölümünde bere olmadığını fark eden anne kız, ellerine geçirdikleri örgü şişi ve ipliğiyle günlerce bere ördü. Belirli sayıya ulaşan bereleri Mahalle Muhtarı Zuhal Güneş'e getiren Bahriye ve Burçin Toygar, bunların mahalledeki dar gelirli ailelerin çocuklarına dağıtılmasını istedi. Güneş de fakir aileleri tek tek dolaşarak bereleri çocuklara dağıttı.

  ÇOCUKLAR ÇOK SEVİNDİ

AVRUPALI GENÇLER MANİSA’DA GÖNÜLLÜLÜK İÇİN BULUŞTU AVRUPALI GENÇLER MANİSA’DA GÖNÜLLÜLÜK İÇİN BULUŞTU

 Çocukların gözlerindeki mutluluğu görmenin ve yüzündeki gülümsemeye neden olmanın yeri dolduramayacak duyguları beraberinde getirdiğini belirten Muhtar Güneş, Bahriye ve Burçin Toygar'ın bu anlamlı gayretinin mahallede soğuk havada oynayan çok sayıda beresiz çocuğun hem başını hem de kalbini ısıttığını söyledi. Güneş, "Mahalle sakinimiz kıymetli ablamız Bahriye Toygar ve kızı Burçin Toygar boş durmayıp soğukta çocuklar üşümesin diye evde bere örmüşler ve  bize getirdiler. Bize de bunları çocuklarımıza ulaştırmak düştü. Çocuklarımız çok sevindi. Çok teşekkür ediyor ve 'emeklerine sağlık' diyorum. İyi ki böyle insanlarımız var. Onlarla gurur duyuyoruz" dedi.