Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yerli tohum üretimini artırmak amacıyla Belediye tarafından bir araziye ekilen sebze ve meyveler ürün verdi. Ürünlerin hasadını Belediye Başkanı Zeki Bilgin yaptı.

Saruhanlı Belediyesi tarafından Bornova Belediyesinden temin edilerek geçtiğimiz aylarda ekimi ve dikimi yapılan domates, biber, patlıcan, salatalık, karpuz, ve bamya gibi ürünler büyüyüp mahsul verdi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin de ürünlerin ekili olduğu araziyi ziyaret ederek, sebze ve meyvelerden bir sepet topladı.

Başkan Bilgin, burada yaptığı açıklamada yerli tohum üretimini artırmak ve bu tohumları vatandaşa dağıtmak amacıyla bir çalışma başlattıklarını, bu çalışmanın da ilk meyvelerini verdiğini ifade ederek şunları kaydetti;

MASKİ’den o iddialar için cevap geldi MASKİ’den o iddialar için cevap geldi

"İzmir Bornova Belediyesinden geçen yıl temin ettiğimiz ata tohumlarını Belediyemizin arazisine ektik. Ürünlerimiz çok güzel verim verdi. Bizlerde bugün buraya gelip domates, biber, patlıcan, salatalık, karpuz, ve bamya gibi ürünlerin yetiştiği mahsullerimizin hasadını yaptık.Bu proje kapsamında Saruhanlımıza ata tohumunu, yerli tohumu yeniden kazandırmak istiyoruz. Yerli tohumu çoğaltıp ilçemizdeki çiftçi ve üreticilerimize dağıtacağız. Böylelikle eskiden olduğu gibi halkımızın daha sağlıklı ve daha lezzetli sebze ve meyveler tüketmesini sağlayacağız. Bu konuda Kırsal Hizmetler ve Sağlık İşleri Müdürlüğümüz çalışmayı yürütüyor. İlçemiz ve halkımız için hayırlı olsun.