Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarını ağırladı. Programda konuşan başkan Çerçi, kısa süre içinde Yunusemre ilçesine Halk ekmek fabrikası açacaklarının müjdesini verdi.

Manisa’da sağanak etkili oldu, bazı evleri su bastı Manisa’da sağanak etkili oldu, bazı evleri su bastı

Yunusemre Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarını bir araya geldi. Her yıl Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensupları ile bir arada olmayı geleneksel hale getirdiklerini aktaran Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi,“Biz yalnızca gazeteci dostu değil, emekçi dostu bir belediyeyiz. Yatırımcı, şehre değer katan bir belediyeyiz aynı zamanda. Projelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde temelini atacağımız yeni projelerimiz var. Projemiz çok. Kısa zaman içerisinde Yunusemre ilçesine Halk Ekmek fabrikası açacağız. Projeyi Ramazan ayına kadar yetiştirmeye çalışıp yakın zamanda tamamlayarak duyurusunu yapacağız. Ekibimiz çalışıyor. Şehri değiştirmeye, dönüştürmeye devam edeceğiz. Amacımız bu kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Sizler de çalışmalarımızı yakından takip ediyorsunuz, bu anlamda sık sık bir araya geliyoruz. Çok önemli bir görev ifa ediyorsunuz. Toplumun haber alma konusunda olmazsa olmazlarındansınız” diye konuştu.

Bu özel günde hatırlanmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, basın mensuplarının sorunlarının çözümü için çalıştıklarını, bu sorunların çözülmesi konusunda ümit var olduklarını söyledi. Manisa Basın İlan Kurumu Müdürü İdris Cirit ise “Toplumun gözü kulağı olarak zor bir görev ifa ediyorsunuz. Kurum olarak sizi ailemiz olarak görüyoruz. Bu anlamda gününüzü kutluyorum” dedi.

Meydan Kafe’de Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin ev sahipliğini yaptığı programa Basın İlan Kurumu Müdürü İdris Cirit, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Derneğin Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç, Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Turgay Duyar ve basın mensupları katıldı.