Manisa’nın en büyük kültür etkinliği olan Manisa  Kitap Fuarı 25 Kasım Cuma günü açılıyor. Bu yıl Kitap Fuarında çok anlamlı bir uygulama da yer alacak. Fuarda kurulacak olan 'kitap bağış kumbarası' öğrencelere ve okullara direkt katkı sağlamayı amaçlıyor.

Ev değil adeta cephanelik Ev değil adeta cephanelik

AZİZE MERAL

Manisa Kitap Fuarı bu yıl 25 Kasım - 4 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde 5. kez kapılarını ziyaretçilere açacak olan fuarda bu yıl birçok yayınevi ve yazar yer alıyor.  Bu yıl Kitap Fuarında çok anlamlı bir uygulama da yer alacak. Fuarda kurulacak olan “kitap bağış kumbarası” öğrencelere, okullara direkt katkı sağlamayı amaçlıyor. Yunusemre Milli Eğitim Müdürlüğü ile SNS Fuarcılık arasında bu kapsamda protokol imzalandı. Yunusemre Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş ile SNS Fuarcılık adına Didem Simsaroğlu’nun imza attığı protokolle, 9 gün sürecek olan fuarda bağışlanan kitaplar kumbaraya atılacak.

OKUL KÜTÜPHANELERİNE DESTEK

Toplanan kitaplar Yunusemre ilçesindeki okulların kütüphanelerine dağıtılacak. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Yıldıray Demirtaş, tüm hayırseverleri kitap fuarında kurulacak olan bağış kumbarasına kitap atmaya davet etti.  Demirtaş, okulların kütüphanelerinin kitap çeşitliliğini artırmayı amaçladıklarını belirterek, toplanan her bir kitabın öğrencilere ücretsiz ulaşan anlamlı bir kültür hizmeti olduğunu ifade etti. 25 Kasım’da açılacak olan fuar 10.00-19.00 saatleri arasında gezilebilecek.