CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, "Bizim ilan ettiğimiz aday Türkiye'nin 13. cumhurbaşkanı olacak. Burası Cumhuriyet Halk Partisi, burası baba ocağı. Bizim gönlümüzden geçen aday genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur." dedi.

CHP Manisa İl Başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Özel, burada partililere hitabında hem 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hem de Ramazan Bayramı'nı kutladıklarını söyledi.

Özel, iktidara geldiklerinde uygulamaya koyacakları "Aile Destekleri Sigortası" ile geliri asgari ücretin altında olan hanelerin gelirini asgari ücrete tamamlayacaklarını belirterek, "Türkiye’de herkes en az bir asgari ücret seviyesine gelirse çok iddialı söylüyoruz. Bu topraklar bu guru yaşadı. Fatih Sultan Mehmet Manisa’da yetişmiştir. İstanbul’da zekat verecek fakir bulunamıyordu. Aile destekleri sigortasının uygulanmaya başlamasından 5 yıl sonra Türkiye’de toplanacak zekatlar Afrika’daki Müslüman ülkeler dağıtılacak duruma gelebilir." diye konuştu.

Millet İttifakı'nın gelecek seçilerdeki cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki tartışmalara da değinen Özel, "Biz adayımızı önümdeki süreçte uzlaşı ile ve Türkiye’yi bu cendereden kurtaracak her türlü mutabakatı sağlayarak belirleyeceğiz ve ilan edeceğiz. Bizim ilan ettiğimiz aday Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanı olacak. Burası Cumhuriyet Halk Partisi, burası baba ocağı. Bizim gönlümüzden geçen aday genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu süreçte eğer sayın genel başkanımız arzu ederse, anketlerin sonuçları bu seçimi kazandığımız gösterirse ve kendisinin hassasiyet duyduğu 6’lı mutabakat masası ortak adaylıkta genel başkanımız üzerinde mutabakata varırsa bundan en çok Cumhuriyet Halk Partililer memnun olur, Türkiye’de fayda görür." ifadelerini kullandı.

Bayramlaşma törenine CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak ve yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.