Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğini yaptığı BMX Dünya Kupası, 23 Ekim Cumartesi günü Türkiye’de Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde yapılacak. SAKARYA(İGFA)- Türkiye’de ilk kez yapılacak olan “Cross” kategorisindeki bisiklet yarışlarının en prestijlisi olan BMX Dünya Kupası, 23 Ekim’de Sakarya’da start alacak. 30 ülkeden 250’ye yakında sporcunun yarışacağı dev organizasyonda start çizgisinden peş peşe çıkan sporcular kupayı kazanmak için büyük bir heyecanla hazırlanıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, dünyanın takip edeceği organizasyon ile Sakarya’da 9 gün boyunca festival havası yaşanacağını belirterek, sporseverleri davet etti. Ekşi, “Sakarya, Türkiye’de ‘bisiklet şehri’ unvanı alan ilk şehir oldu. Sayılı tesislerden birindeyiz burası Ayçiçeği Bisiklet Vadisi. 30 ülkeden katılım var, 250’ye yakın sporcu olacak. 23 Ekim’de başlayıp 31 Ekim’e kadar devam edecek. 9 gün boyunca burada EXPO ve fuarlarımız olacak, katılımın yoğun olmasını bekliyoruz. Sakarya’nın vadisinde çok güzel bir yarış olacak, tüm halkımızı buraya bekliyoruz. Dünyaya bisiklet kenti olduğunu kanıtlayan, yatırımları ve ev sahipliği yaptığı dev organizasyonla kısa sürede fark edilen Sakarya, yine dünyanın izlediği şehir olacak. Kupa boyunca burada festival havası yaşanacak, tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz”

Yapılacak olan bisiklet yarışlarının yanında Ayçiçeği Bisiklet Vadisi etkinlikler, konserler ve EXPO alanıyla 9 gün boyunca izleyicilere keyif dolu bir ortam sunacak. Program kapsamında 21 Ekim 19.30’da açılış seromonisi, 23 Ekim saat 14.00’da BMX Dünya Kupası 5 tur, 24 Ekim saat 14.00’da BMX Dünya Kupası 6 tur, 25 Ekim saat 21.30’da Sakarya MTB Cup, 27 Ekim saat 17.00’da yine Sakarya MTB Cup, 30 Ekim saat 14.00’da Dünya Kupası 7 Tur, 31 Ekim saat 14.00’da Dünya Kupası 8 Tur, 31 Ekim saat 21.30’da ise Sakarya MTB Night Kupası yarışı yapılacak.