Salihli’de doğuştan Fraser Sendromu nedeniyle gözleri görmeyen, kulakları işitmeyen, burun delikleri kapalı ve ayak parmaklarının da eksik olması nedeniyle hareket kabiliyeti olmayan 5yaşındaki Sevgi Hira Şahin, annesi Pınar Şahin’in sevgisiyle hayata tutunmaya çalışıyor. Sevgi Hira’nın bazı rahatsızlıklarının henüz anne karnında iken tespit edildiğini; göz, kulak, kalp gibi rahatsızlıkları anlaşılmadığı ve doğduktan sonra tüm rahatsızlıklarının ortaya çıktığını belirten anne Pınar Şahin, "Sevgi Hira’yı doğumundan sonra hemen yoğun bakıma aldılar. Yoğun bakımda zor bir tedavi süreci geçirdi" dedi.
    DOKTORLAR 20 GÜN ÖMÜR BİÇTİ
    Bu süreçte doktorların kızına 20 gün yaşama şansı verdiklerini belirten Şahin, "Bugün dört  yaşında. Gözleri açıldı, şu anda görmüyor sadece bir gözü ışığı sezebiliyor. Ancak ileride göz nakli yapılarak görme şansı olacak. Burun delikleri yok. Önümüzdeki süreçte burun ameliyatı olacak. Ayak parmakları eksik, gün verilmedi fakat ileri bir tarihte ameliyat edilebileceği belirtildi. Sırtında hemanjiyosu var. Beyinde buruna doğru bir sarkma ve boşluklar var. Kulakları duymuyor ve böbreğinin bir tanesi de ufak. Kalbinde bir delik var ancak deliğin büyüme gelişimi şimdilik durdu. Bunlarla birlikte karaciğerinde hemanjiyo var. Böbreği, karaciğeri ve kalbi sürekli kontrol altında tutuluyor. Tedavi üniversite hastanesinde olduğu için her ay kontrolleri üç profesör tarafından yapılıyor. Bu kontrollerde özel araç ile gittiğimiz için 3 ile 5 bin lira arasında gerçekleşiyor” diye konuştu.
    ÖZEL MAMA İLE BESLENİYOR
    Sevgi Hira’nın rahatsızlığının nedeni henüz tam olarak anlaşılmadığı için İzmir ve Ankara’da Üniversite Hastanelerinde Tedavisinin profesörler nezaretinde gerçekleştiğini belirten anne Pınar Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her şeyimiz parayla gerçekleşiyor.  İzmir ve Ankara’da 8 ayrı profesör tarafından tedavisi yapıldığı için ayda 2 -3 kez kontrollere gidiyoruz. Pandemi sürecinden dolayı artık otobüslere veya dolmuşlara binemiyoruz. Sürekli olarak özel araçla gitmek zorunda kalıyoruz. Bunun dışında ne yazık ki hiçbir şekilde katı yiyecek tüketemiyor. Sadece özel mama ile besleniyor. Başka bir ek gıda alamıyoruz. Aldığı zaman kusuyor.
    HİSLERİ ÇOK KUVVETLİ
    Tüm sıkıntılara rağmen ben yine de çok mutluyum ve Rabbim bana bu meleği verdiği için çok şanlıyım. Çünkü onun sayesinde güçlü olmayı, mücadele etmeyi, sabretmeyi ve şükretmeyi öğrendim. İyi ki var, hiç pişman değilim. Kızım için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağım. 6 aylıkken gebeliği sonlandırmak istediler. Ben engelli olsa bile asla çocuğumu öldürmeyeceğim dedim ve dünyaya getirdim. Beni temasla tanıyor, artık ellerime dokunuyor. Benim sıcaklığımdan beni anlıyor. Biz kızımla çok iyi anlaşıyoruz. Sevildiğini hissediyor. Hisleri çok kuvvetli bir çocuk." Sevgi Hira için katkıda bulunmak isteyenler 0532 2920639 numaralı telefonu arayıp bilgi sahibi olabilir.