Manisa’da Türk ve yabancı öğrenciler iklim değişikliğine dikkat çekmek için bisiklet sürdü. Manisa Fen Lisesi Kimya Öğretmeni Bahar Tiryakioğlu ile Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Onur Tiryakioğlu koordinatörlüğündeki etkinliğe toplamda 35 öğrenci katılım sağladı.

Ölüm boşluğunda ölü sayısı 3'e yükseldi Ölüm boşluğunda ölü sayısı 3'e yükseldi

İspanya’nın koordinatörlüğünde yürütülen  Erasmus+ SCORE Projesi'ne Manisa’dan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Manisa Fen Lisesi  ortak oldu. Erasmus+ SCORE Projesi Türkiye Hareketliliğinde İspanya, İtalya, Portekiz, Estonya ve Macaristan'dan gelen yabancı öğrenciler Manisa’daki Türk öğrencilerle bir araya geldi. iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla bir araya gelen öğrenciler Cumhuriyet Meydanı’ndan Kent Parka kadar bisiklet sürdü. Manisa Fen Lisesi Kimya Öğretmeni Bahar Tiryakioğlu ile Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Onur Tiryakioğlu koordinatörlüğündeki etkinliğe toplamda 35 öğrenci katılım sağladı.

AMAÇ  SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE EĞİTİMİ

Fen Lisesi’nde öğretmenlik yapan  Bahar Tiryakioğlu, proje hakkında bilgi verdi. Proje amacının sürdürülebilir çevre eğitimi vermek olduğunu söyleyen Tiryakioğlu, “Projemiz, İspanya’nın koordinatörlüğünde yürütülen ve Manisa’dan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Manisa Fen Lisesi’nin ortak olduğu bir projedir. Sürdürülebilirlik ve bisikletle ilgili çevre eğitimi veriliyor. Projede Türkiye dışında İtalya, İspanya, Portekiz, Macaristan ve Estonya var. 5 ülkeden 35 öğrenci geldi. 1 hafta boyunca burada aktivitelerimiz olacak. Çevre ile ilgili seminer verildi. Çevreye, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek için bisiklet turu düzenliyoruz. Öğrencilere bisikletin nasıl yapıldığını gösterebilmek için bir bisiklet fabrikasına gezi düzenleyeceğiz. Ayrıca Manisa’nın tanıtılmasıyla ilgili tarihi ve kültürel geziler olacak. Türkiye’de iklim değişikliği ve bisiklet konulu çalışmalar yapılıyor. Bundan sonrada öğrenciler ile  İtalya’ya gidilecek. İtalya’da da benzer çalışmalar yapılacak” dedi.