İYİ Parti'de 2023 yılının Ocak ayında yapılması planlanan büyük kurultay öncesi il ve ilçe kongreleri sürüyor. Manisa İl Kongresi hazırlıkları kapsamında Erhan Dumlu adaylığını açıkladı. Dumlu'nun, milletvekili adaylığı için görevinden ayrılacak olan İl Başkanı Hasan Eryılmaz'ın yerine seçilmesi bekleniyor.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz'ın, aylar öncesinden yaptığı “Benim yolum milletvekilliği yolu” açıklamasının ardından Eryılmaz’dan boşalan başkanlık koltuğu için ilk açıklama Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu’dan geldi. İl Başkanlığı binasında yaptığı açıklamada adaylığını ilan eden Dumlu, "Ülkede bunca yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, açlık kol gezerken ben de hiçbir şey yokmuş gibi huzur içinde oturamazdım" dedi. İYİ Parti'de Erhan Dumlu’nun yanı sıra il başkanlığı için başka adayların da çıkacağı belirtiliyor.

'MANİSA'DA BÜYÜK MESAFE ALDIK'

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu, "Partimizin kuruluş ateşinin yandığı günden beri çok severek, gerçekten yorulup ama bir o kadar da keyif duyarak, şerefle, şevkle, arzuyla istekle üstlendiğim il başkan Yardımcılığı görevini sürdürürken, il başkanı adayı olarak çıkmış bulunuyorum. Ülkede bunca yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, açlık kol gezerken ben de hiçbir şey yokmuş gibi huzur içinde oturamazdım. Kuruluşundan beri il başkan yardımcılığı görevini yürütüyorum. 4 yıldır da değerli il başkanım Hasan Eryılmaz başkanlığında il yönetim kurulu arkadaşlarımla partimiz ve ideallerimiz için birlikte büyük bir gayret ve hizmet anlayışı ile görevimizi eksiksiz yürütmeye çalışıyoruz. Manisa’da büyük mesafeler aldığımız, kazandırdığımız üye kayıtları ve teşkilatlanma çalışmalarımız kamuoyunca da bilinmektedir. Birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu.

TEŞKİLATTAN TAM DESTEK

Öğrencilerden şehide vefa Öğrencilerden şehide vefa

Başkan Adayı Erhan Dumlu’nun basın açıklamasında İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik, Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, İlçe Başkanları, önceki dönem milletvekili Mustafa Enöz, bir zamanlar MHP’den milletvekili adayı olan sonrasında da İYİ Parti saflarına katılan Yaşar Coşkun ve çok sayıda partili yer aldı.