İYİ PARTİ’DEN ALAŞEHİR BELEDİYESİ AÇIKLAMASI

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu tarafından, Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden uzaklaştırılan İYİ Partili Halis Özcan için İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nda basın açıklaması düzenlendi. Yalnızca Alaşehir Belediyesi özelinde millet ittifakı birlikteliğinin sona erdiğini söyleyen İYİ Partililer, görevden alınan Halis Özcan’ın yerine yeni isim önermeyeceklerini de duyurdu. 

Alaşehir Belea

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, İYİ Parti Alaşehir İlçe Başkanı Kadir Daş ve İYİ Parti belediye meclis üyesi Halis Özcan’dan önemli bir basın açıklaması geldi. 

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında, ittifak birlikteliğinin yalnızca Alaşehir Belediyesi özelinde son bulduğu duyuruldu. 

“BİRLİKTELİĞİMİZ YALNIZCA BELEDİYEDE SONA ERDİ”

İYİ Parti Alaşehir İlçe Başkanı Kadir Daş, “Millet ittifakının ilçemizde paydaşları olan CHP ve İYİ Parti teşkilatları, önümüzdeki seçimde güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş için çalışmalarını sürdürüyor. Üzülerek söylüyorum ki, İYİ Parti ve CHP ilçe teşkilatlarında ve tabanda sorunsuz ilerleyen bu sağlıklı yapı, belediyede yürütülemedi ve sona erdi. Belediye Başkanımız, Başkan Yardımcısı Halis Özcan’ın görevi insiyatif olarak sona erdirmiştir. Teşkilatımız, almış olduğu kararla başka bir arkadaşı görevlendirmemiştir. Dürüstlüğünden emin olduğumuz Belediye Başkanımız ile belediye yönetiminde anlaşamıyoruz. Bugün itibariyle birlikteliğimiz belediyede sona ermiştir” dedi.  

“ALNIM AÇIK”

İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Halis Özcan açıklamasında, “2019 seçimlerinden bu yana meclis üyesiyim ve belediye başkan yardımcısıyım. Ben partimizin misyonu gereği ‘halka hizmet hakka hizmettir’ anlayışıyla elimden geleni yapmaya çalıştım. Halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Görev yapmış olduğum süre içerisinde altına imza attığım her konuda alnım açıktır. Bu konuda şüphesi olan varsa şüphesini dile getirsin. Alnımız açık, başımız dik bir şekilde bundan sonra İYİ Parti İmar Komisyonu üyesi olarak çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu. 

“HİÇBİR KOLTUK SEVDAMIZ YOK”

'Türk basınının Nene Hatunu' olarak tanınıyor 'Türk basınının Nene Hatunu' olarak tanınıyor

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz da son olarak şu ifadeleri kullandı, “Bizler değerli Başkan Yardımcımız Halis Özcan’ın dürüstlüğünden eminiz. Bize görevden alınmayla ilgili herhangi bir gerekçe gösterilmedi. İYİ Parti bundan sonra Alaşehir’de yeni bir belediye başkan yardımcısı da önermeyecek. Genel Başkanımız, aylar önce Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını açıklayarak İYİ Parti’nin bir koltuk sevdası olmadığını herkese göstermiştir. Biz de onun yolundan gidiyoruz. İYİ Parti’nin koltuk sevdası yoktur. O nedenle Halis Özcan kardeşimizin yerine bir isim önermeyeceğiz. Millet ittifakı, Alaşehir Belediyesi dışında tüm Alaşehir’de, Manisa’da ve Türkiye’de sorunsuz devam etmektedir”