10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Manisa’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, önemli açıklamalarda bulundu. Akan,’’ İYİ Parti iktidarında Manisa halk ekmek fabrikasına kavuşacak. 15 Ocak İYİ Parti il  kongresinde Manisa İl başkanlığında desteğimiz Av. Ali Zafer İksir’e olacak’’ dedi.

İYİ Parti Yunusemre İlçe başkanı Tufan Akan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Akan yaptığı konuşmada,’’Siz gazeteci arkadaşlarımız olayı farklı açılardan görebiliyorsunuz. Dünyanın en zor mesleğini yapıyorsunuz . Yaptığınız iş çok kıymetli. Gazeteci arkadaşlarımızın yaptığı işe gerekli önemi verilmesini biz parti olarak her zaman destekliyoruz kalemlerinizi özgürce oynatmak istediğinizi görüyoruz. Sansür yasasının uygulanabilcek bir şey olduğunu düşünmüyorum. 10 ocak gazeteciler emek ve dayanışma gününüzü kutluyorum ’’ifadelerini kullandı. Tufan Akan, günün anısına Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan’a plaket verdi. 
 

  ,

‘HALK EKMEK FABRİKASI SÖZÜNÜ VERİYORUZ’

Konuşmalarının ardından halk ekmek konusunda detaylı bilgi veren İYİ Parti Yunusemre İlçe başkanı Tufan Akan, İYİ Parti iktidarında Manisa Halk ekmek fabrikasına kavuşacak dedi. Akan,’’Geçtiğimiz hafta Halk ekmek ile ilgili bir basın açıklaması yapmıştık. Daha öncede bu söylenmedi zannediyorum bu nedenle gündeme oturdu. Türkiye’de belirli bir ekonomik kriz var her ne kadar ekonomik kriz olarak kabul edilemese de ekonomik krizin insanların belini büktüğünü görüyoruz. Ekmeğin şu fiyatı 5 TL bazı haneler günlük 10 tane ekmek alıyorlar aylık hesaplandığında 1500 TL ekmek parası veriyor insanlar. Belediyeler sosyal belediyecilik  yapılacaksa hizmet etmek zorunda. Bu bina yapmakla, yol yapmakla  bazı yollar tabii yapılmalı futbol takımına gereksiz milyonlarca dolar para harcamakla belediyecilik olmuyor. Belediyecilik gerçek anlamda vatandaşın sıkıntısı ne ise o sıkıntıya temas etmekle olur. Bu noktada Manisa’da halk ekmek fabrikası yok .Halk ekmek ile ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Manisa’nın ihtiyacı halk ekmek tesisi var. Bunun acilen yapılması lazım. İYİ Parti iktidarında Manisa halk ekmek fabrikasına kavuşacak Bunun sözünü veriyoruz. Aynı zamanda iki tarafı da memnun etmek lazım. Fırıncı esnafımızı da korumak gerekli. Hem vatandaşı koruyan hem de esnafı koruyan bir yapı ortaya çıkaracağız.  Bu işi biz sahipleniyoruz. Sonuna kadar da arkasındayız. Bundan sonraki noktada da halk et konusunu da tekrar tartışmaya açacağız’’ dedi.

KONGREDE DESTEĞİMİZ ALİ ZAFER İKSİR’E

İyi Parti İl kongresinde desteğini Avukat Ali  Zafer İksir’e vereceğinden söz eden Akan şu ifadeleri kullandı:’’Genel başkanımız sayın Meral Akşener bundan 2 ay önce divan kuruluna konuyu dile getirdi. Türkiye’de kongrelere gidilmesi kararını aldı.950 ilçemizde ilçe kongreleri tamamlandı.60 ilde il kongreleri tamamlandı. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan il kongreleri ile beraber 81 ilde kongrelerimiz tamamlanmış olacak. İYİ Parti teşkilatlarında  81 il ve 950 ilçede kongrelerimiz ve seçime hazır teşkilat yapısıyla gireceğimiz belirlenmiş oldu. 15 Ocak’ta Manisa’da yapılacak olan İYİ Parti il kongresinde 4 arkadaşımız aday. Demokrasiyi işleten bir parti olduğumuz için bu sayı 5 veya 6 aday olabilir.4 yıldır Yunusemre ‘de görev yaptığım meclis üyesi olan Manisa’mızın tanıdığı sosyal çevresi ve ailesiyle İYİ Parti Manisa İl başkanı olmak için ideal olan tüm açtığımız davalara destek olan Ali Zafer İksir var. Yunusemre ilçe teşkilatı olarak seçimde kendisine bir desteğimiz olacak. ‘’

SİNAN ATEŞ’E TAZİYE

Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine yönelik gelen soruyu cevaplayan Tufan Akan,’’ Ateş’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum . Taziye mesajı ve basın açıklaması yapmıştım . OImaması gereken yaşanmaması gereken acı bir olay. Ankara’nın göbeğinde bakanların geçtiği bir caddede bir önceki dönem Ülkü Ocakları genel başkanı şehit ediliyor.  Kızının sesleri hala kulaklarımızda. Fakat biz başka bir siyasi partinin işlerine karışmayacağız. Onların  ne düşündüğünün ne açıklama yaptıklarının bir önemi yok benim nezdimde. Hangi taraftan hangi düşüncede olursa olsun bir kişinin fikirli nedeniyle öldürülmesi dünyanın en saçma olayı’’diye konuştu.

50 metreden yuvarlandılar , 1 saat sonra bulundular 50 metreden yuvarlandılar , 1 saat sonra bulundular