Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu Sen) Manisa İl Temsilciliği, konfederasyonunun kuruluşunun 30. yılını kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde Fatih Sergi Salonunda fotoğraf sergisi açıldı. Şube Başkanı Hamid Aydın, açılışta yaptığı konuşmada Türkiye'de en fazla üye artışı sağlayan sendike olduklarını söyledi.

Sergide Kamu-Sen’in kuruluşundan bugüne kadar ki mücadelelerin yer aldığı eserler sergilendi.  Sergi açılışına Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, SGK İl Müdürü Buket İnce, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Eşref Aslan,  Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Karaca, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, MHP İl Başkan Yardımcısı Muammer Babuş,Etkinlik-Sen Manisa İl Başkanı Yalçın Taşdemir, Sağlık İl Müdürü Emre Erkuş, Kamu-Sen’e bağlı sendika başkanları katıldı.

Akhisar’da yanan orman alanında fidanlar toprakla buluşacak Akhisar’da yanan orman alanında fidanlar toprakla buluşacak

'İLKEMİZ ÜLKEMİZ' DÜSTURUYLA YOLA ÇIKILDI

Türkiye Kamu Sen Manisa İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Hamid Aydın, serginin açılışına katılan herkese teşekkür etti.  Aydın, "Bizim mücadelemiz 1980’li yılların ortasında, memurların ilk sendika taleplerinin yükselmesi ile fikrî bir kıvılcım olarak başladı. 1989’da TÜRKAV’ın kurulmasıyla ete kemiğe büründü. 1992 yılının 24 Haziran’ında bir avuç dava adamının insanüstü gayretleriyle, 'İlkemiz önce ülkemiz' düsturuyla, kutlu bir yolculuk başladı. Türkiye Kamu-Sen; Türk milletinin ebediyen hür ve bağımsız yaşamasını esas alan, Türk Devletinin ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütün olduğu ilkesini şiar edinen anlayışla şekillendi" dedi.

EN FAZLA ÜYE ARTIŞI SAĞLAYAN SENDİKA

Rakipleri arasında en fazla üye artışına sahip olduklarını dile getiren Aydın , “Her gün memurlarımız tercihlerini sendikalarımızdan yana kullanıyor.  Allah’a çok şükür ki bu yıl da rakiplerimiz arasında en fazla üye artışı sağlayan konfederasyon olmayı başardık ve 530 bin üyeye ulaştık. Üstün gayretleriyle yalnızca sendikal alanda değil hayatının her anında Türkiye Kamu-Sen ruhunu yaşatarak yurdumuzun her köşesinde bayrağımızı şerefle dalgalandıran bütün teşkilat mensuplarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Türkiye Kamu-Sen 30 yıldır, durmaksızın çalışıyor. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, milletimizin yüreğinde kurduğumuz gönül köprüsüyle milletimiz ve çalışanlarımız arasındaki birlikteliğimizi pekiştiriyor, dostluğumuzu, kardeşliğimizi ebedî kılıyoruz" diye konuştu.