Manisa'nın en önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Klimasan A.Ş., engelli istihdamında da liderliğini sürdürüyor. Klimasan A. Ş. Genel Müdürü Alper Erol, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, geleceğe umut olan Z.E.K.İ Plus (Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri) sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarını belirtti.

 

Metalfrio Grup bünyesinde faaliyet gösteren ve dünyada  ticari soğutu pazarında önemli bir yer edinen Klimasan A.Ş, Manisa'daki üretim tesislerinde yılda 450 bin soğutucu üretiyor. 78 ülkede 700’den fazla müşteriye 165 çeşit ürün ihraç eden firma, Türkiye’deki en büyük 500 şirket arasında yer alıyor. Manisa'da istihdam alanında en büyük  firmalardan biri  olan Klimasan A.Ş, engelli istihdamı konusundaki duyarlılığıyla da dikkat çekiyor. Geçen yıl en çok engelli istihdamını gerçekleştiren işyeri olan firmaya, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Teşekkür Belgesi verilmişti.

Salihli Belediyespor’dan transfer atağı Salihli Belediyespor’dan transfer atağı


'ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ'
Bünyelerinde yaklaşık 2 bin kişiyi istihdam ettiklerini, özellikle kadın ve engelli istihdamının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Klimasan A. Ş. Genel Müdürü Alper Erol, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, "Klimasan A.Ş. olarak engelsiz bir yaşamı hedefleyen çalışma anlayışımız ve kurum kültürümüzle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelleri birlikte aşıyoruz. Geleceğe umut olan Z.E.K.İ Plus (Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri) sosyal sorumluluk projemiz Türkiye’de bir ilke imza atmıştır! Gerçekleştirmiş olduğumuz bu proje ile gurur duyuyor ve bu özel günde sevincimizi paylaşmak istiyoruz" dedi. ZEKİ Plus Projesi, 19. Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı kategorisinde Bronz Stevie Ödüle layık görülmüştü.