Reklamı Geç
grand
Manisa
07 Aralık, 2023, Perşembe
 • DOLAR
  27.50
 • EURO
  28.83
 • ALTIN
  1612.6
 • BIST
  8486.96
 • BTC
  27623.550$

Çocuk gelişiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar

18 Haziran 2023, Pazar 23:57

Çocuk gelişimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Çocuklarımız bizim geleceğimiz onlara hassasiyetle yaklaşmalıyız sağlıklı çocuk sağlıklı nesiller demektir. 

 

Çocuk doğumundan okul başlangıcına kadar ki süre oldukça kritik bir süreçtir. Bu dönemde yapılan yanlış yaklaşımlar çocuğun tüm hayatını etkileyebilir. 

 

Bu yazımda çocuk gelişiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlara değineceğim. 

 

Ebeveynlerin ortak gayesi çocukların iyi yetiştirilmesidir bunun için en temelini temelde doğru hareket ederek bu hususta iyi sonuçlar elde edebiliriz. 

 

Ebeveyn olarak önceliğimiz çocuklarımız olmalı. Onlarla bol bol vakit geçirip onları geçirmeden dinlemeni ve pes etmeden sorularına cevap vermeliyiz. 

 

Çocuklarımızdan mükemmellik beklememeliyiz, bu beklenti çocuğuysa yetersiz hissettirecek motivasyonunu düşürecektir. Bu tür yaklaşımlardan uzak durmalıyız. 

 

Çocuğun başarılarını ödüllendirip onları takdir etmekten uzak durmamalı onları kesinlikle başkalarıyla kıyaslamamalıyız. Kıyaslamak çocuk gelişimi için yanlış bir yoldur. 

Unutmayın ki çocuğumuzun rol modeli bizleriz çocuklarımızın bizleri taklit etme eğilimleri vardır. Hemen hemen birlere benzer hareketler sergileyeceklerdir. Bu sebeple çocuğumuzu yetiştirmek istediğimiz insana önce biz bürünmeliyiz

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.