Manisa’nın Kula, Selendi ve Sarıgöl ilçelerinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı düzenlendi.
Tüm Türkiye'de olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Manisa'nın Kula ilçesinde de kutlama programı düzenlendi. Açık havada yapılması planlanan kutlama programı, sabahın erken saatlerinde başlayan yağmur yağışı sebebiyle Kültür Merkezi'ne alındı.

Çelenk sunumu yapılmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemine binaen Kula Kaymakamı Kemal Duru konuşma yaptı. Programda, Atatürk'ün gençliğe hitabesi, gençliğin Ata'ya cevabı ile şiirler okundu. Jimnastik gösterisi, gençlik korusu ve halk oyunları gösterilerinin yapıldığı programda, öğrenciler tarafından dört parçada yapılan Atatürk resmi, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Program, haftanın önemine binaen ilçe genelinde düzenlenen yarışma ve turnuvalarda dereceye giren öğrenci ve takımlara kupa ve madalyaların verilmesiyle son buldu.


Kutlama programına, Kaymakam Kemal Duru, Belediye Başkan vekili Nejat Gülmez, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nurettin Yarımçam, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdül Rahmet Özgan, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş başkanları, sivil toplum kuruluş başkanları, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Manisa, okul öncesi eğitimde 10 derslik daha kazanıyor Manisa, okul öncesi eğitimde 10 derslik daha kazanıyor