Manisa Manşet Gazetesi'nin kentte halk ekmek uygulaması olmadığı için dar gelirli vatandaşların 5 TL'nin altında ekmek alamadıkları yönündeki haberi büyük ses getirdi. İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan iktidara geldiklerinde halk ekmek uygulamasına başlayacaklarını vaat ederken, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi önceki gün müjdeyi verdi: "Çalışmalara başladık. Ramazan ayına kadar halk ekmek hizmetimiz başlayacak."

MANİSA MANŞET’İN HABERİ SES GETİRDİ

Manisa, Türkiye'nin önemli sanayi ve tarım merkezlerinden biri olmasına karşın, konut ve kira fiyatlarındaki astronomik artışlar ile ekmek ve ulaşım gibi temel ihtiyaçlar konusundaki yüksek fiyatlar nedeniyle cazibesini yitiren kentlerden biri olmaya başladı. 'Halk ekmek' hizmetinin sunulmadığı az sayıdaki ilden biri olan Manisa, toplu ulaşımda 'abonman' sisteminin bulunmaması nedeniyle de özellikle öğrenciler için pahalı şehirlerden biri haline geldi. Geçtiğimiz günlerde Manisa Manşet Gazetesi'nin "Manisa neden pahalı?" başlıklı haberi büyük yankı uyandırdı.

RAMAZAN AYINDAN ÖNCE BAŞLAYACAK

Ilıca içme suyu tesisine 11 milyonluk çelik boru Ilıca içme suyu tesisine 11 milyonluk çelik boru

Sosyal medyada görüşlerini paylaşan vatandaşlar özellikle halk ekmek ve abonmen uygulamasının bir an önce başlamasını talep etti. Vatandaşların yoğun talepleri üzerine İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan yerel seçimlerde seçimleri kazanmaları durumunda Manisa'da halk ekmek hizmeti sunacakları vaadinde bulundu. Yunusemre Belediyesi de talepler doğrultusunda hızlı bir şekilde harekete geçti. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, halk ekmek fabrikası kurma çalışmalarına başladıklarını, hedeflerinin Ramazan ayına kadar bu hizmeti sunmak olduğunu söyledi.