Manisa'da vaka artışı yüzde 63,7 artışla, 100 binde 442,29'dan 724,18'e çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Manisa’nın bir önceki haftaya göre vaka sayısı en çok artan 10 il arasında olduğunu belirtirken, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz de kentin Kasım 2020’de gördüğü zirvenin üzerinde olduğunu söyledi.

Manisa'da vaka sayısı bir hafta önceye göre yüzde 63,7 arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal medyadan 22-28 Ocak arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il arasında Manisa’yı da işaret etti.  Koca paylaşımında “22-28 Ocak arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Elazığ, Uşak, Iğdır, Tokat, Kırklareli, Rize, Kırıkkale, Isparta, Bayburt, Manisa.” ifadelerini kullandı.
VALİ KARADENİZ: 2020’DE GÖRDÜĞÜMÜZ ZİRVENİN ÜZERİNDEYİZ
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, kentteki vaka artışının iki kattan fazla olduğuna söyledi.
Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması ve aşıların tamamlanması çağrısında bulunan Karadeniz, "Günlük bildirilen vaka sayılarında Kasım 2020’de gördüğümüz zirvenin üzerindeyiz. Ancak hastaneye yatışlarda ve yoğun bakımdaki hasta sayımız, o günkü rakamların yarısı kadar." diye konuştu.

Tüm Türkiye'de okullar 13 Şubat'a kadar tatil Tüm Türkiye'de okullar 13 Şubat'a kadar tatil