Şehit Enes Özgül’ün duygu dolu vasiyeti Şehit Enes Özgül’ün duygu dolu vasiyeti


Manisa'da 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Ata Yılmaz Sepetçiler, görüntüsü ve sesiyle ünlü sanatçı Orhan Gencebay'a benzetiliyor. Küçücük kulübesinde gün boyu çalışan ve fırsat buldukça elindeki mikrofonla Orhan Gencebay şarkıları okuyan Sebetçiler, gelen geçenler tarafından hayranlıkla dinleniyor.
Manisalı Ata Yılmaz Sepetçiler (63) kendini bildi bileli bir Orhan Gencebay hayranı. Küçük yaşlardan itibaren onun şarkılarını severek dinleyen ve okuyan Sepetçiler, gençliğinde görüntüsünün ve sesinin Gencebay'a benzetilmesi üzerine hayranlığının daha da arttığını belirtiyor. Gün boyu fırsat buldukça Orhan Baba şarkıları başta olmak üzere arabesk ve sanat müziği  okuyan Sebetçiler, 35 yıldır çalıştığı ve kısa süre önce bir kulübeye kavuştuğu ayakkabı boyacılığı mesleğinde de bu hobisini hiç bırakmamış.
KAYBETTİĞİ EŞİNİN VE KIZININ ACISINI UNUTMAYA ÇALIŞIYOR
2015 yılında Şehzadeler Belediyesi'nde çalışmaya başladıktan sonra izin günlerinde ve mesai saatleri dışında boyacı kulübesinde sanatını ve hobisini sürdüren Sepetçiler, "Her gün 4'ten sonra ve izin günüm olan perşembe günleri burdayım. Hem mesleğimi yapıyorum hem de çok sevdiğim şarkıları okuyorum. En çok da Orhan Baba şarkıları. Bir mikrofon aldım kendime, bununla okuyorum. Üç kızım var, birini kaybettim. Ardından eşimi de kaybettim. Çok hüzünlüyüm, bu nedenle son yıllarda daha çok hüzünlü şarkılar okuyorum. Acımı böyle dindirmeye çalışıyorum" diyor.
EN BÜYÜK HAYALİ SAHNEDE GENCEBAY ŞARKISI OKUMAK
Ayakkabıcı kulübesinin her tarafına irili ufaklı Orhan Gencebay posterleri yapıştıran Ata Yılmaz Sepetçiler, elinde iş yoksa yönünü aynasına dönüyor ve kendini de izleyerek, elindeki mikrofonla adeta Orhan Gencebay'a dönüşüyor. Gelen geçenlerin hayranlıkla izlediği Sepetçiler, çok sevilen bazı şarkıların okunması için gelen ricaları da geri çevirmiyor. Muhteşem sesine rağmen bu güne kadar her hangi bir yerde sahne almaya cesaret edememiş. Aslında düğünlerde davul zurna da çalıyar ama henüz sahneye çıkıp bir şarkı okumuş değil. En büyük hayallerinden biri ilerleyen yaşına rağmen insanların alkışları arasında Orhan Baba şarkıları okumak.