Sayısı toplamda 142 adet olan dükkanlar, Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nin altı farklı noktasında inşa edilmeye başlandı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda tanıtımı yapılan projeye Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Kurum Müdürleri, Dernek Başkanları, Sanayiciler ve Manisalılar katıldı.Yapılacak olan 142 adet dükkânın tanıtımının yanında, Muradiye OSB’nin geçtiğimiz 1,5 yıldaki icraatları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık tarafından davetlilere aktarıldı. Elektrik, Çevre Temizlik, Asfalt faaliyetlerinin yanı sıra, yapılacak olan altyapı yatırımlarını anlatan Osman Kıvırcık, Dükkanların yapımının temel amacının hâlâ bir altyapısı olmayan Muradiye OSB’nin bu ihtiyacını karşılamak olduğunu söyledi.

      

 “KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”

       Konuşmasında bundan sekiz ay önce yapılan seçime sözü getiren Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, “Her ne kadar yapmış olduğumuz seçim bir genel kurul ve başkanlık seçimi olmasa da, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Müteşebbis Heyetle yönetilen fakat Yönetim Kurulu’nun tamamen sanayiciden oluştuğu nadir OSB’lerdeniz. Geçtiğimiz 20 yılda imara açılan ve günümüzde 140 firmayı bünyesinde barındıran Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nde, bu zamana dek arka plana atılmış sorunları çözmek, kendi göbeğimizi kendimiz kesmek için yönetime geldik” dedi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz’ın OSB’nin yönetiminde Sanayicilerin söz sahibi olmasındaki önemli katkısını dile getiren Osman Kıvırcık, Başkan Mehmet Yılmaz’a teşekkürlerini sundu.

      

       “SANAYİCİMİZDEN MİLYONLARCA DOLAR ALMAK ZORUNDA KALACAKTIK”

Sözlerine İmar revizyonunun kazanımlarını anlatarak devam eden Kıvırcık, “Eğer imar revizyonunu yapmasaydık, altyapımız için sanayicimizden milyonlarca dolar almak zorunda kalacaktık. İmar revizyonumuzun başarısının bir meyvesi olan HDA Dükkanlarımızı satarak sanayicimize yük olmadan altyapı ihtiyacımız için gerekli miktarın önemli kısmını karşılamış olacağız.” dedi.