TIKLAYINIZMeteoroloji Genel Müdürlüğü Kıyı Ege'de kuvvetli yağış, Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında kuvvetli fırtına, Batı bölgeleri için de lodos fırtınası uyarısı verdi. Cumartesi gününden itibaren etkili olacak olumsuz hava şartlarının, pazartesi sona ermesinin beklendiği belirtildi.Manisa Valiliği ise sosyal medya hesaplarından şu uyarılarda bulundu: ''Bölgemiz Hafta Sonundan İtibaren Akdeniz Üzerinden Gelen Yağışlı Sistemin Etkisine Girecek

Kuvvetli Yağış ve Fırtınaya Dikkat''

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin son tahminlerini paylaştı. Buna göre; Kıyı Ege’de 11 Aralık-12 Aralık tarihlerinde kuvvetli yağış, Marmara ve Batı Karadeniz’in Batı’sında 10 Aralık-12 Aralık tarihlerinde kuvvetli fırtına, Batı Bölgelerinde ise 10 Aralık-11 Aralık tarihlerinde lodos fırtınası bekleniyor.

KIYI EGE’DE VATANDAŞLARA SEL UYARISI

Yunusemre Çocuk Şenliği çok beğenildi Yunusemre Çocuk Şenliği çok beğenildi

Kıyı Ege’de beklenen yağış için yurttaşlara uyarıda bulanan MGM, “Pazar günü sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege’de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli, İzmir çevreleri ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde çok kuvvetli, Muğla çevreleri ile Balıkesie'in Batı kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor” bilgisi verildi.

Pazartesi sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte vatandaşlara; sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına, hortum oluşma riski, kıyı kesimlerinde dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi konularda dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

MARMARA VE BATI KARADENİZ’İN BATISINDA KUVVETLİ FIRTINA BEKLENİYOR

Marmara ve Batı Karadeniz’in batısında beklenen kuvvetli fırtına için de halka uyarıda bulanan MGM, “İstanbul ile Trakya’nın Karadeniz’e bakan kıyı kesimleri rüzgarın; bugün akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın pazartesi günü günün ilk saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir” bilgisi verildi.