MHP Grup Başkanvekili Akçay sert eleştirilerde bulundu. 6’lı masaya lak lak masası diyorum diyen Akçay, ‘’6’lı masa defalarca bir araya geldi saatlerce konuştular. Ben bu masaya laklak masası diyorum. Toplanıp 5-6 saat konuşuyorlar muhtemelen 5 saatin 4 saatinde de Davutoğlu konuşuyordur. Ortada politika yok , proje politika yok. Bir ara güçlendirilmiş parlamenter sistem dediler, altını dolduramadılar. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem sözü ile eskiye döneceğiz demekten utandılar, çekindiler .Siyasi gericilik yapıyorlar. Ülkeye yön verecek politikaları yok Zaten yeni yönetim sistemi ile parlamentomuz daha güçlü hale geldi. Türkiye’de güçlü hükümet güçlü meclis var.’’ifadelerini kullandı.

AMAÇLARI HÜKÜMETİ YIKMAK

Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masaya yön verdiğini belirten Akçay,’’6’lı masada CHP Sol Parti diğer 5 Parti Sağ parti konumunda. Kılıçdaroğlu diğer 5 partiye modorötörlük  yapıyor. İkili 6’lı masa var. Amaçları da hükümeti yıkmak , Erdoğan’ı devirmek. Başka ortak noktaları yok. Birbirlerine de çelme takmak derdindiler.   Türk seçmeni yuvarlak ve gevşeklere itibar etmez’’diye konuştu.

6’lı masanın ülkeye, hükümete, devlete yol verecek hiçbir politikasının bulunmadığını söyleyen Akçay, “Şubat ayında bildiri yayınladılar bu bildiride Avrupa birliğinin aldığı bütün kararlara uymayı taahhüt ediyoruz dediler. Korkunç bir şey. Yapacakları şimdiden belli. Bir projeleri programları birleştikleri bir görüşleri yok ama birbirilerine çelme takmakla meşguller bunların ülkeyi yönetmeleri ülkeyi büyük bir kaosun içine atacaktır” Dedi.

HEM GEVŞEK HEM YUVARLAK MASA

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi alacak İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi alacak

6’lı masanın en belirgin özelliğinin  gevşek ve yuvarlak olduğunu söyleyen Erkan Akçay, “Geçen aylarda Reuters haber ajansı bu 6lı masayı gevşek ittifak olarak nitelendirdi ve bu ittifakın bazı sözcüleri de ‘Evet biz gevşek bir ittifakız.’ dediler. Dikkat ederseniz bunlar bir oturma düzenini bile tartıştılar sonra yuvarlak masada karar kıldılar. 6’lı masanın diğer bir adı da yuvarlak masa... Arkadaşlar Türk seçmeni yuvarlak ve gevşeklere itibar etmez. Bunların en belirgin özellikleri bu... Yuvarlak ve gevşek bir ittifak. Hem gevşeksiniz hem yuvarlaksınız. Millet sizin neyinize itibar etsin. Daha bir aday belirleyemiyorlar. Eninde sonunda bunlara ya Avrupa ya Amerika bir aday belirleyecek.” şeklinde konuştu.

Kahvaltıya,Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MYK Üyesi  Mehmet Ödevli,Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, İl Başkanı Murat Öner, Kaçep Başkanı Neşe Töz, İl Başkan Yardımcıları Muammer Babuş,Cüneyt Tosuner, Ali Dağlıoğlu, Halit Okar, Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten ve Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar katıldı.