Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MOSTEM) pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştiremediği Geleneksel Pilav Günü etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlikte MOSTEM’den mezun öğrenciler ile eğitime devam eden öğrenciler buluştu.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen MOSTEM Geleneksel Pilav Günü etkinliğinde okul öğrencileri ve mezunlar bir araya geldi. Pilav gününde, 19 firma ve İşkur’ un katılımı ile öğrenciler bilgilendirilerek staj ve iş imkanları sağlandı. Etkinliğe Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü  Funda Karaboran, Organize Sanayi Bölgesi Başkan Danışmanı Nihat Akyol, Firma danışmanları, MOSTEM müdürü Mehmet Yiğitkanlı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlik hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Yiğitkanlı, “Okulumuz kurulduğu günden bugüne ‘İş Arayan Değil; İş’te Aranan, Toplumda Saygın İnsan’ felsefesi ile öğrencilerinin mesleki gelişiminin yanı sıra, bireysel gelişimini de önemseyerek eğitim – öğretim süreçlerini Manisa Organize Sanayi Bölgesinin rehberliğinde tasarlamıştır” dedi.

SANAYİ-OKUL İŞBİRLİĞİ SAĞLANDI

Okulda yetişip mezun olan öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimlerinde olumlu gelişmeler sağlandığını ve bu gelişmelerin Manisa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan firmalar tarafından da fark edilerek öğrencilerin işe yerleşmelerine yansıdığını belirten Yiğitkanlı, “Bu bağlamda pandemi dolayısı ile 2 yıldır ara vermek zorunda kaldığımız Özel Mostem Lisesi Geleneksel Pilav Günü Etkinliği’ni  09.05.2022 tarihinde gerçekleştirdik. 19 firma ve İşkur’un katılımları ile firmalardaki iş imkanları ile hem mezun öğrencilerimizin, hem eğitimine devam eden öğrencilerimizin buluşarak sanayi – okul işbirliğini en üst seviyeye taşımış olduk. Bundan sonraki hedefimiz; okulumuzda bulunan öğrencilerimizi eğitimleri devam ederken işletmeler ile eşleştirerek mezun olmadan yerleşecekleri fabrikaları bilip tanımış olmasını sağlamak olacaktır” diye konuştu.