MÜSİAD Manisa ve Konyalı iş adamları “3T Tanı, Tanıştır, Ticaret yap” programı düzenledi.
MÜSİAD Konya Şubesi ev sahipliğinde  Konya ve Manisa üyelerinin katıldığı ve iş geliştirme üzerine olan 3T (tanı, tanıştır, ticaret yap) programı düzenlendi. Manisa Şube Başkanı Abdurrahman Rüzgar ve Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı , MÜSİAD çatısı altında yaptıkları çalışmaların Türkiye’ye örnek olduğunu dile getirdi. 3T organizasyonunda Şube üyeleri, B2B sektörel masalarda iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı, Programa başlamadan önce vefat eden MÜSİAD Manisa kurucu Başkanı Abdullah Tekin’e Allah'tan rahmet, yakınlarına ve MÜSİAD ailesine baş sağlığı diledi.
‘ÇALIŞMALARIMIZ ÜLKEMİZE ÖRNEK OLUYOR’
MÜSİAD Manisa Şube Başkanı Abdurrahman Rüzgar, “Birçok açıdan medeniyetimizde önemli bir yeri bulunan ve ayrıca Hz. Mevlâna ile özdeşleşmiş olan Konya’da olmaktan son derece heyecan duymaktayız” dedi. Ortak buluşma noktaları olan MÜSİAD’ın Türkiye’deki iki önemli şubesinin buluşmasının üyeler açısından hem maddi hem manevi birçok olumlu kapıyı aralayacağına inandıklarını dile getiren Başkan Rüzgar, “MÜSİAD’ımızın bizlere verdiği enerji ile bir araya geliyoruz. Bu çalışmalarımız ülkemize bir örnektir. Manisa olarak özellikle otomotiv ve savunma sanayisinde ve diğer sektörlerde de organizasyonlar yapıyoruz” dedi. Başkan Rüzgar, bu tür programları önemsediğini ve çalışmalarına devam edeceğini söyledi.
‘KARDEŞLİK BAĞLARIMIZ, BİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİYOR’
Başkan Hilmi Kağnıcı, “MÜSİAD ailesi olarak üyelerimizin gerek Konya’da gerekse dünya genelinde, MÜSİAD üyeleri ile aralarındaki ticareti artırmak amacıyla iş birlikleri ve güç birlikleri anlamında faaliyetler yürütüyoruz. Konya, medeniyet ve kültür bakımından çok zengin bir geçmişe sahip ve dünya tarihinde nice sultanlara, meliklere ev sahipliği yapmış. Özellikle Anadolu’nun Payitahtı ve Selçuklu İmparatorluğunun başkenti olmuştur. Birçok İslam büyüğüne ev sahipliği yapmış olan Konya ünlü İslam bilgini Hz. Mevlâna ile özdeşleşmiş bir kentimizdir. Tarihte Manisa, Şehzadeler şehri olarak anılmasıyla, Osmanlı’ya önemli Sultanlar yetiştirmesiyle ve eski çağlardan beri çeşitli kavimlere ev sahipliği yapması ile bilinir. Bu değerlere sahip iki şehrin kardeşlik bağları ve benzer özellikleri olması da birlik beraberliğimizi daha da güçlendiriyor. Kadim medeniyet şehirlerinin ticaretlerinin harmanlandığı bu programımızın hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.
‘GLOBAL HEDEFLERLE İLERLİYORUZ’
Başkan Kağnıcı, “MÜSİAD Konya olarak tüm bu bilgiler ışığında; Türkiye’yi her alanda pozitif yönde ayrıştıracak ulusal ve global hedeflerle ilerliyoruz. Yeni dönemde, Türkiye’yi otomotivden gıdaya, sağlıktan lojistiğe, eğitimden inşaata kadar her sektörde pozitif yönde ayrıştıracak, ürün ve hizmet kalitesini en üst seviyeye taşıyacak yatırımcı, sanayici ve girişimcilerimize inovatif bir ilerleyişle hedeflere ulaşacağımıza canı gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.
MANİSA VE KONYA  ÜYELERİ TANIŞTI
Konuşmaların ardından iş geliştirme toplantısı 3T Tanı, Tanıştır, Ticaret yap görüşmelerine geçildi. MÜSİAD Manisa ve MÜSİAD Konya üyeleri, 3T Organizasyonunda Şube üyeleri, B2B sektörel masalarda iş görüşmelerini gerçekleştirdi. İş geliştirme toplantısı, 3T Tanı, Tanıştır, Ticaret programın sonunda Manisa Şube Başkanı Abdurrahman Rüzga ve Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı ile karşılıklı hediyelerini takdim etti.

Yıllardır çözülmeyen sorun çözüldü Yıllardır çözülmeyen sorun çözüldü