KARANTİNA RAKAMLARI DOĞRU DEĞİL
Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, pandemi sürecinde yaklaşık 1.5 yıl sonra başlayan kesintisiz yüz yüze eğitime ilişkin Manisa Manşet Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Okullarda karantina uygulanan sınıflarla ilgili konuşan Dikici “Sosyal medyada Manisa’da karantina altında olduğu iddia edilen sınıflara ilişkin rakamlar doğru değil. Şu anda Manisa’da karantina altında olan sınıflar var ancak kovid-19 nedeniyle okul genelinde bir kapanma söz konusu değil” diye konuştu.

‘İRADEMİZ OKULLARI AÇIK TUTMAK’
Manisa eğitim camiası olarak tüm kademelerde yüz yüze eğitim verdiklerini ve ilk iki haftada ciddi bir sorun yaşamadıklarını kaydeden Dikici, “Milli Eğitim olarak bizim irademiz okulları açık tutmak. Biz bu yönde irade beyan ediyoruz ve çalışıyoruz. Tüm okullarımıza maske, dezenfektan malzemesi gönderiyoruz. Elimizden gediğince okullarımızla beraber çalışmaya devam ediyoruz. Sadece öğretmen ve öğrenciler değil, tüm toplum olarak duyarlı olmalıyız ki okullarımız açık kalsın” diye konuştu.

MANİSA EĞİTİMDE BAŞARILI BİR İL
Manisa’nın eğitim konusunda başarılı bir il olduğunu da kaydeden Mustafa Dikici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Manisa olarak geçen sene liselere giriş sınavında 3 Türkiye birincisi çıkarmıştık. Bu sene sınava giren öğrenci sayımız düşmesine ve sınav sorularının geçen seneye oranla daha zor olmasına rağmen 6 Türkiye birincisi çıkardık. Bu durum tek başına bir gösterge olmayabilir ama Manisa’daki eğitim camiasının bu konudaki maharetini ifade ediyor diye düşünüyorum.”