Yaklaşık iki ay önce göreve başlayan Manisa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erol Karaca, çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Bir yandan sağlık alanındaki tüm gelişmeleri yerinde inceleyen Dr. Karaca, diğer yandan Manisa için devam eden birçok sağlık projesine öncülük ediyor.

İlçede korkutan yangın İlçede korkutan yangın

Eylül ayında Doç. Dr. Emre Erkuş’tan boşalan Manisa İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Uzm. Dr. Erol Karaca, yaklaşık 2 aylık süreçte önemli çalışmalara imza attı. Bir yandan kendisine yönelik ‘hayırlı olsun’ ziyaretlerinde misafirlerini ağırlayan Dr. Karaca, diğer yandan il merkezinde ve bazı ilçelerde yoğun bir çalışma yürütüyor. Dr. Karaca, son olarak Manisa’da yapımı planlanan 200 yataklı Ruh Sağlığı Hastanesi ve 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi’ne ilişkin gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda değerlendirmelerde bulundu.

İMAMLARA İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Geçen hafta içinde 2023 HAP (Hastane Afet ve Acil Durum Planı) Çalıştayı’na katılan Dr. Karaca, Dünya Koah Günü kapsamında Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün kurduğu standa ziyaret ederek vatandaşları konuyla ilgili bilgilendirdi. Ayrıca, Manisa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yapan hasta bakım personelleri ile Yuntdağı yerleşkesinde görev yapan İmam-Hatip personellerine uygulamalı ilk yardım eğitimine katıldı. Dr. Karaca, hafta içinde merkezdeki acil sağlık hizmetleri istasyonları ile Akhisar’daki sağlık kuruluşlarını da ziyaret etti.

AKHİSAR’DA TEMASLARDA BULUNDU

Manisa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erol Karaca’nın son 10 günde yer aldığı bazı etkinlikler şöyle: Akhisar 1, 4 ve 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını ziyaret ederek personellerin dilek ve önerilerini dinledi. Verilen hizmetleri değerlendirdi. Hasta ve yakınları ile sohbet ederek çocuklara oyuncak hediye etti. Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi, Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Akhisar 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Akhisar 9 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti.

HASTA VE YAKINLARIYAL SOHBET ETTİ

Uzm. Dr. Erol Karaca, Şehzadeler Sağlık Kampüsünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Şehzadeler 9 ve 12 nolu Aile Sağlığı Merkezlerini ziyaret ederek personellerin dilek ve önerilerini dinledi. Burada, hasta ve yakınları ile sohbet ederek verilen hizmetleri değerlendirdi. Dr. Erol Karaca başkanlığında, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan ve Başkan Yardımcıları ile sağlık hizmetleri sunumu konusunda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.