Saruhanlı Belediyesi ile Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) arasında 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. 240 işçiyi kapsayan sözleşmeye göre Belediyede en düşük taban işçi maaşına yüzde 55 zam uygulandı. Böylelikle (çocuk yardımı, 15+15 olmak üzere yılda 2 defa yevmiye ücreti ve bayram ikramiyeleri hariç) en düşük işçi maaşı net 4 bin 752 TL'ye yükseldi.
Belediye Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Belediye İş Sendikası Manisa Şubesi Başkanı Gökay Sezgin, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal, SARBEL A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arguz, Kültür ve Sosyal İşler Birimi Sorumlusu Aysun Helvacıoğlu, işyeri temsilcisi Hasan Kozlu, işçi temsilcileri Cem Çalış ve Ayhan Oruç ile diğer görevliler katıldı.
Daha önce yapılan görüşmeler sonucunda varılan mutabakat metinleri taraflar arasında karşılıklı olarak imzalandı. 1 Ocak 2022 ile 31 Aralık 2023 tarihlerini kapsayan 2 yıl süre zarfında geçerli olacak anlaşma kapsamında belediyede görevli 240 işçinin maaşlarına yüzde 55 zam uygulandı. Böylelikle (çocuk yardımı, 15+15 olmak üzere yılda 2 defa yevmiye ve bayram ikramiyeleri hariç) en düşük işçi maaşı net 4 bin 752 TL'ye yükseldi. Ayrıca, taraflar arasında 2 yıllık süre içinde enflasyon rakamlarının açıklandığı dönemlerde, maaşları görüşmek üzere tekrar bir araya gelme kararı alındı.