TEKNOFEST ve TUBİTAK Projeleri ile ilgili bilgilendirme çalışmaları devam ediyor.

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Gediz Anadolu Lisesi’nde “TEKNOFEST ve TÜBİTAK Projeleri ile ilgili Bilgilendirme Semineri düzenlendi.  Millî Eğitim Bakanlığımızın paydaşlarından biri olan  TEKNOFEST ve TÜBİTAK Projeleri kapsamında Şehzadeler İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nün farkındalık çalışmaları devam ediyor.  Bu kapsamda Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü TEKNOFEST ve TÜBİTAK Projeleri Sorumlusu Mine Ayyıldız, tarafından ilçedeki görevli öğretmen ve idarecilere yönelik detaylı bir sunum yapıldı.

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, “ TEKNOFEST, ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesini gerçekleştirmek için yola çıkan, ülkemizde milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik öneme sahip kurum ve kuruluşların paydaşlığında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir” şeklinde açıklama yaptı.

Gençay, TEKNOFEST'in sadece bir kurumun değil Türkiye'nin festivali olduğuna da dikkat çekerek, Millî Teknoloji Hamlesi'ni çok önemli bulduklarını kaydetti.  Teknoloji hamlesinin insan kaynağının yanında bir kültür meselesi olduğunu da ifade eden Metin Gençay, bu yıl içinde yapılacak olan TEKNOFEST ve TÜBİTAK Projelerinde anlamlı bir artış hedefledikleri vurgusunu yaptı.

Yeni okulun ihalesi yapılacak! Yeni okulun ihalesi yapılacak!

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi TEKNOFEST ve TÜBİTAK Projeleri İl Koordinatörü Mine Ayyıldız, İlkokuldan liseye kadarki yarışma süreci, takımlar, başvurular ve danışman öğretmenler hakkında detaylı bilgiler içeren semineri kapsamlı bir şekilde katılımcılara sundu. Ardından soru cevap bölümüyle bilgilendirme semineri sona erdi.