Manisa'nın Akgedik bölgesindeki TOKİ Konutları'nın 3. ve 4. Etap hak sahipleri, 4 yıldır evlerine kavuşmanın hayalini yaşıyor. Hak sahipleri, yaptıkları ortak açıklamada "2019 yılında hak sahibi olduğumuz 3'üncü ve 4'üncü etabın teslimat süresine kısa bir zaman kalmasına rağmen yüzde 30' u bile tamamlanmamıştır" denildi.

Akgedik TOKİ Konutları'nın 3'üncü ve 4'üncü Etap hak sahipleri, önceki gün bir araya gelerek sorunlarını basın açıklaması yoluyla gündeme getirdi. Yapılan açıklamada, 4 yıldır bekledikleri konutların inşaatlarının henüz yüzde 30'luk bölümünün bile tamamlanmadığına işaret eden hak sahipleri, "Yetkililerin kendilerine göre haklı nedenleri olabilir. Ama bizlerin de evlerimizden vazgeçmeyecek nedenlerimiz var. Bir çoğumuz asgari ücretle, bir kısmımız emekli aylığı ile yaşamlarını devam ettiren insanlarız" ifadelerine yer verildi.

'MALİYETLER BİZE YANSITILMASIN'

Bazı kiracıların yüksek ücretler nedeniyle mobinglerine maruz kaldığı ve evlerinden atıldıkları belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Bu yüzden hak sahibi olduğumuz TOKİ konutlarımıza bir an evvel kavuşma arzusundayız ve kendi evlerimize geçip kendi evimize yatırım yapmak istiyoruz . Sorunlarımız sıkıntılarımız ve isteklerimiz burada bitmiyor. Buradan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığına sesleniyoruz: 2019'dan 2023'e kadar geçen sürede, enflasyonun artmasından kaynaklı artan inşaat malzemesi maliyetinin bize yansıtılmasından endişeliyiz. Kat kuralarının çekileceği tarihi sizlerden açıklamanızı istiyoruz.

Farkındalık oluşturmak için Manisa'dan yola çıktı Farkındalık oluşturmak için Manisa'dan yola çıktı

DAHA FAZLA MAĞDUR OLMAK İSTEMİYORLAR

Peşinatlarımızı açıklarken makul seviyede açıklanmasını istiyor ve daha da mağdur duruma düşmek istemiyoruz. Bizler sesimiz duyulana kadar ve daha çok 3'üncü ve 4'üncü etap sakinlerine ulaşana kadar sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle de devletimizin bu konuyu dikkate alarak bizleri mağdur etmeyeceğini umuyor, evlerimizin yapımında emeği gecen emekçi kardeşlerimize kolaylıklar diliyoruz."