Muradiye Spor Salonunda yapılan bölge toplantısında Manisa, Uşak, Muğla, Denizli ve İzmir teşkilatları yer aldı. Toplantı MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın katılımıyla gerçekleşti.

MHP Yunusemre İlçe Başkanlığı öncülüğünde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal, “Bizler Manisa’yı MHP’nin kalesi yapmak için yola çıktık. Hiçbir güç bizi yolumuzdan saptıramayacaktır. Dün menfaatleri uğruna yanımızda bulunanlar bugün yerlerini liderine sadakat duyan, milletine, partisine bağlı hesapsızlara bırakmak zorunda kalmıştır. Yarın bunu değiştiremeyecekler. Bizler ettiğimiz yemine sadık kalıp kenetlendikten sonra hiçbir hain emel bizi yolumuzdan ayırmayacaktır” dedi. 

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Kökü mazide gözü atide bir geleneğin temsilcileriyiz. Bu nedenle Anadolu’yu ilelebet vatan olarak muhafaza ederken ecdadın mirası üzerinde inşa edilen bu kutlu ülkeli lider ülke yapmak için çalışacağız. MHP siyasetini bu anlayış üzerine inşa etmiş, kadim medeniyetimizin, köklü devletimizin sağlam temeller üzerinde yükselmesini amaç edinmiş ve bu uğurda ciddi bedeller ödemiştir. Ecdadımızın coğrafyadan vatana dönüştürdüğü bu topraklara halel getirmemek için tabukluklarda yargılanmış, zindanları taş medreseye çevirmiş, binlerce şehit vermiştir. Zor zamanlarda kaçmamış, bedel ödemekten korkmamıştır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız demiştir. İşte bu nedenle Cumhur ittifakının anlamı MHP’nin tarihi misyonunda aranmalıdır. Muhalefetin mal bulmuş mahribi gibi her sorunun üzerine atladığı, Türkiye yönetilemiyor algısı oluşturmak için her yolu denediği bu süreçte Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ne kadar gerekli olduğu daha iyi anlaşılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti istedikleri kadar ittifak ortakları HDP’nin kapanmaması için çabalasın. HDP’nin terör ilişkisin meşrulaştırmaya çalışsın. Bize göre doğru tektir. O da HDP, PKK terör örgütünün siyasi uzantısı, kravat takmış halidir ve acilen kapatılmalıdır. ‘’ diye konuştu.